Airbnb Rezervasyon İptal ve Para İadesi

Günümüzde bireylerin sosyal hayatlarında farklı uygulamalar ve internet siteleri kullandıkları bilinmektedir. Sıklıkla seyahat eden ya da tatile çıkan insanlar için 2008 yılında hizmet vermeye başlayan Airbnb, kullanıcılarına konaklama seçenekleri sunmaktadır.

Kullanıcılar Airbnb sayesinde istedikleri mekânlar üzerinde inceleme gerçekleştirebilmektedir. Bunun yanı sıra isteyen bireyler Airbnb aracılığı ile istedikleri mekânlara rezervasyon da yaptırabilmektedir. Böylece konaklama ihtiyaçları kolay bir şekilde halledilebilmektedir. Üstelik kullanıcıların yaptıkları rezervasyonların daimi olmak zorunluluğu da bulunmamaktadır. Bireyler kararlarından caydıklarında, Airbnb rezervasyon iptali ile işlemlerini sona erdirebilmektedir.

Airbnb Rezervasyon İptal ve İadesi Nasıl Yapılmalıdır?

Online sistemler üzerinden işlem gören Airbnb, kullanıcıların iptal taleplerini de online ortamlardan almaktadır. Bireyler Airbnb rezervasyonu iptal etmek için siteye giriş yapmalıdır. Site ana sayfasında kullanıcılara özel olarak bir menü oluşturulmuştur. Bireyler iptal işlemlerine seyahatler kısmına tıklayarak başlamalıdır. Yapılan işlemler neticesinde iptal edilmek istenen seyahat seçilmelidir. Böylelikle kullanıcıların o seyahat ile alakalı olarak yaptırmış oldukları rezervasyonların tamamı ekranlara gelmiş olacaktır.

Kullanıcılar hangi rezervasyonlarını iptal ettirmek istiyorlarsa o kısma tıklamalıdır. Sonrasında ise açılan yeni sayfada rezervasyonu değiştir bölümüne giriş yapılmalıdır. Bu sayede kullanıcılar Airbnb rezervasyon iptali ve para iadesi bölümüne yönlendirilmektedir. Aynı zamanda üyelerin rezervasyonlarını değiştirmeleri de mümkündür. Kullanıcıların iadesini alacakları para miktarları ise iptal süresi gibi farklı alanların kontrolü ile belirlenmektedir.

Yorum yapın