Amazon Üyeliği Nasıl Silinir 2023

Amazon, ABD merkezli bir e-ticaret şirketidir. Şirket 1994 yılında Seattle’da kurulmuştur ve bugün dünyanın en büyük online perakendecilerinden biridir.

Amazon, her türlü ürünü satan çevrimiçi bir mağaza olarak başlamıştır, ancak daha sonra kendi ürünlerini de üretmeye başlamıştır. Amazon, özellikle elektronik ürünler, kitaplar, müzik, oyuncaklar ve giyim gibi geniş bir ürün yelpazesine sahiptir.

Ayrıca Amazon, bulut bilişim, yapay zeka, dijital yayıncılık ve sesli asistan teknolojisi gibi alanlarda da faaliyet göstermektedir. Amazon Web Services (AWS), bir bulut bilişim platformu olarak dünya genelinde kullanılmaktadır. Amazon Echo gibi cihazlar, Alexa adlı bir akıllı asistanla donatılmıştır ve kullanıcıların evlerindeki akıllı ev cihazlarını kontrol etmelerine ve sesli komutlarla çeşitli işlemler yapmalarına olanak tanır.

Amazon, ayrıca birkaç ülkede fiziksel mağazalar açmaya da başlamıştır. Bunlar arasında kitapçılar, süpermarketler ve giyim mağazaları yer almaktadır.

Amazon, dünya genelinde milyonlarca müşteriye hizmet vermektedir ve mükemmel müşteri hizmetleri, hızlı teslimat seçenekleri ve geniş ürün yelpazesi nedeniyle popülerdir.

Amazon dünya çapında online alışverişlerde kullanılan bir site markasıdır. Uzun yıllar Türkçe dil desteğinin bulunmaması ile eleştirilen site, yakın geçmişte ülkemize özel bir eklentiyi de kullanımlara sunmuştur. Artık Türkçe olarak da kullanılabilen sitede teknolojiden giyim sektörüne kadar uygun fiyatlı pek çok ürünü hızlı ve güvenli şekilde gönderim garantisi sunmaktadır.

Siteden alışveriş yapılabilmesi için kullanıcıların Amazon adresine üye olmaları gerekmektedir. Türkçe ara yüzü sayesinde dil konusunda sıkıntıları olan bireyler de artık Amazona anında üye olabilmektedir. Kullanıcılar özellikle tek seferlik alışverişlerinden sonra doğal olarak Amazon hesap kapatma işlemlerini görmek istemektedir. Artık bu işlemler de Türkçe dil desteği sayesinde anında gerçekleşebilmektedir.

Amazon Hesap Kapatma İşlemleri

Amazon üyelik silme işlemlerinden önce bireyler siparişlerinin veya ödemelerinin tamamlandığından emin olmalıdır. Çünkü site, müşterilerine geçici değil kalıcı bir hesap silme seçeneği sunmaktadır. Yani hesaplarını silen kullanıcılar bir daha aynı bilgiler üzerinden siteye erişim sağlayamamaktadır. Bireyler hesaplarını silmek için ilk adımda siteye üye girişi yapmak zorundadır.

Kullanıcılar giriş işlemlerinin ardından Amazon hesap silme işlemlerine https://www.amazon.com/gp/help/customer/contact-us/ linkine tıklayarak devam etmelidir.

Bu link ile açılan sayfadan “Login and Security” ve ardından “Chose my Account” aracılarına giriş yapılmalıdır.

Amazon Hesap Kapatma

Bu sayede bireyler seçimlerine göre hesap silme işlemlerini onaylayacakları bir aracı tercih edebilmektedir. Aracılar ile sitenin göndermiş olduğu linke tıklayan kullanıcıların hesapları kapatılmaktadır.

Amazon Hesap Kapatma
İNCELEYİN: Fundome İptal Etme

Yorum yapın