Android Gmail Hesabı Nasıl Kaldırılır?

Android cihazlar gerek akıllı cep telefonları olsun gerek tablet bilgisayarlar olsun Gmail üzerinden çalışmaktadır. Gmail hesapları özellikle Google Play üzerinden içerik indirmek için mutlak suretle istenmektedir. Ancak bazı durumlarda bir akıllı cihazda birden fazla hesap bulunabilmektedir. Bu gibi durumlarda yapılacak işlemler oldukça basittir.

Kullanıcıların Android Gmail hesabı kaldırma işlemleri akıllı cihazlarda, o hesap ile alakalı olan içeriklerin silinmesi olarak da kendini göstermektedir. Bu neden yüzünden özellikle silinmesini istenmeyen bilgiler ya da içerikler bulunuyorsa yedeklenmesi önerilmektedir. Böylece hesap kaldırma işlemlerinden sonra pişmanlık yaşanma olasılığı sıfıra indirilebilmektedir.

Android Gmail Hesap Silme İşlemleri

Kullanıcıların Android cihazlardan Gmail hesabı silmek için cihazlarındaki ayarlar bölümüne erişim sağlamaları gerekmektedir. Cihazların modellerine göre değişmekle birlikte tüm Android cihazlarda hesaplarım şeklinde bir alt menü bulunmaktadır. Hesap silme işlemleri için ayarlar kısmındaki bu alt başlığa tıklamak gerekmektedir. Kullanıcılar gerekli aşamaları arkalarında bıraktıklarında cihazlarında kayıt olan farklı Gmail hesaplarını sıralı bir liste şeklinde ekranlarında görmektedir.

Android Gmail hesap kaldırma işlemlerinde sıralı olarak verilen listede kaldırılmak istenen hesabın seçilmesi istenmektedir. Kullanıcıların hesabın üzerine basmaları hesabı kaldır şeklinde bir yazı görmelerini sağlamaktadır. Hesabı kaldır yazsına basan bireyler gerekli olan şifte bilgilerini de girmelerinin ardından hesapları silmiş olmaktadır. Şifrelerin bilinmemesi öncelikle şifte hatırlatma sistemlerini kullanmayı mecbur hale getirmektedir.

Yorum yapın