Apple Music Aboneliği Nasıl İptal Edilir?

Apple Music, kullanıcıların farklı müzik türlerini anında dinleyebildikleri genel bir sistemdir. Kullanıcılar favori parçalarını arşivlerine kaydederek internet erişimleri olmadığı dönemlerde de rahat bir şekilde dinleyebilmektedir. Bunun için sisteme ücretli bir abonelik yaptırılması gerekmektedir. Ancak zamanla yeni uygulamaların daha aktif şekilde kullanılmaya başlanması bu uygulamayı iptal ettirmek isteyen bireylerin sayısında artış yaşanmasını sağlamıştır.

Kullanıcıların Apple Music iptali için öncelikle cihazlarında yer alan uygulamaların tamamını görüntüledikleri sayfayı açmaları germemektedir. Bunun için cihazlara kimlik ile giriş yapılması istenmektedir. Giriş işlemlerinden sonra ise abonelikler bölümünde Apple Music ile birlikte varsa diğer abonelikler de görüntülenebilmektedir.

Apple Music İptali

Apple Music iptal etmek için ilgili kısma gelinerek üzerine basılması gerekmektedir. Bu sayede abonelik iptal sistemi bir uyarı halinde ekranlara gelebilmektedir. Kullanıcıların aboneliklerini iptal emek istediklerine yönelik kararlarının kesin olması halinde onayla butonuna basmaları istenmektedir. Şimdi değil şeklinde olan butona basılması aboneliklerin silinmemesi sonucunu getirmektedir.

Bireyler için Apple Music abonelik silme işlemlerinde dikkat edilmesi gereken farklı detaylar da bulunmaktadır. Öncelikle abonelikten 24 saat öncesinde çıkmak, kesin bir silme garantisi vermemektedir. Bazı durumlarda işlemlerin uzaması sonrasında aboneliklerin yenilenmesi sorunu ile karşılaşılabilmektedir. Bu neden yüzünden bireyler uzun süre öncesinden abonelikten çıkmalıdır. Abonelikten erken çıkmak, bireylerin ücretini ödedikleri tarihe kadar uygulamadan istifade etmelerine herhangi bir engel teşkil etmemektedir.

Yorum yapın