Araç Vize Randevu İptali

Ülkemizde araçların trafiğe çıkmaya uygun olup olmadıkları belli aralıklarla denetlenmektedir. Denetlemeyi geçemeyen araçların belgeleri yenilenmediği için trafikten men edilmiş olmaktadır. Bu durum muayeneler olarak da vize olarak da bilinmektedir. Üstelik artık muayene için sıra beklemeye gerek yoktur. İnternet üzerinden muayene randevusu alınarak belirtilen yer ve zamana göre hareket edilebilmektedir. Aynı şekilde yine internet üzerinden, alınan araç vize randevu iptali yapılabilmektedir.

Araç Vize Randevu İptali Nasıl Yapılır?

Araç muayene randevu iptali için iki farklı yöntem bulunmaktadır. Bu yöntemlerle alakalı olarak bilinmesi gereken en önemli şey ücretsiz olmalarından ileri gelmektedir. Farklı ve yanlış sitelere giriş neticesinde ücretli işlem görülmesi de mümkündür. Öncelikle e-devlet aracılığı ile iptaller için https://www.turkiye.gov.tr/muayene-randevu-iptal linkine tıklanmalıdır. Sistem kullanımı kolay olduğu için yönlendirmelerin takip edilmesi anında iptalleri sağlamaktadır. Bunun için e-devlet şifresinin bilinmesi gerekmektedir.

Vatandaşlar araç vize iptali için;

https://reservation.tuvturk.com.tr/web.ui/Index.aspx adresini de tercih edebilmektedir. İptal sürecinin ilerleyebilmesi için araçların plaka numaraları, ruhsat seri ve numaralarının da bilinmesi gerekmektedir. Son bölümde yer alan şehir kısmına ilgili bilgilerin yazılmasının ardından devam butonuna basılmalıdır. Bu sayede yeni açılan sayfa üzerinden vize randevuları birkaç tık ile iptal edilebilmektedir. Üstelik bireyler iptallerinin yanı sıra randevu günlerinde ve saatlerinde değişim de yapabilmektedir. İptal ve değişim işlemlerinin aynı sayfa üzerinden yapılması büyük bir kolaylıktır.

Yorum yapın