Avivasa Emeklilik Nasıl İptal Edilir?

Bireysel emeklilik özellikle son dönemlerde pek çok insan tarafından kullanımı tercih edilen güvencelerden biri olarak tanımlanmaktadır. Kullanıcılar birikimlerini bankalar üzerinden yaparak çeşitli fırsatlar ile sonrasında elde edebilmektedir. Ancak fırsatlardan istifade etmek istemeyen kullanıcılar “Avivasayı nasıl iptal ederim?” şeklinde sorular sorabilmektedir.

Öncelikle Avivasa tamamen yasal sistemler üzerinden çalışan bir emeklilik türüdür. Bu neden yüzünden emekliliğin iptalinde de yasal sistemler kendini göstermektedir. Bireylerin iptalleri sonrasında elde edebilecekleri paralar ya da para elde edip edemeyecekleri de aynı şekilde hukuk kuralları tarafından belli olmaktadır

Avivasa İptal İşlemleri

Katılımcılar Avivasa iptal etmek için bir form doldurarak işe başlamak zorundadır. günümüzde form doldurma işlemleri online sistemler üzerinden gerçekleşebilmektedir. Avivasa Bes İptali adresinde bulunan formu doğru bir şekilde doldurup site yetkililerine göndermek işlemlerin başlamasını sağlamaktadır. İşlemler onay almadan önce de onaylanmasından sonra da Avivasa çağrı merkezinde görevli olan personeller katılımcılara ulaşmaktadır. Bu sayede son andaki pişmanlıkların önüne geçilebilmektedir. Aksi halde işlemlerin tamamlanasından sonra herhangi bir geri dönüş şansı bulunmamaktadır.

Avivasa iptal formunun doldurulması ile başlayan iptal sisteminde yapılacak olan geri ödemelerde katılımcı olarak kalınan süre çok önemlidir. Örneğin bireyler sözleşmelerini ilk beş yılın ardından iptal ettiklerinde planlarında tanımlı kesintiler görmektedir. Ancak beş yıl sonrasında yapılan iptal işlemlerinde aidat ücretleri gibi farklı konulardan muaf kalındığı bilinmektedir.

Yorum yapın