Avon Ürünlerinin İptal ve İade İşlemleri

Avon, ülkemizde hem cilt bakımı hem de makyaj konusunda en gelişmiş firmalardan biri olmak özelliğine sahiptir. firmanın online satış yapmaya başlamasından sonra iade ve iptal konusunda daha geniş olanaklar sunduğu bilinmektedir. Ancak olanaklardan yararlanabilmek için iptal ve iade şartlarının tamamının yerine getirilmesi istenmektedir.

Kullanıcıların Avon iade ve iptal işlemlerinde süreç, ürünlerin satın alınması ile başlamaktadır. On dört gün olarak belirlenen süreç içerisinde iade işlemlerinin gerçekleştirilmesi gerekmektedir. İade için bireyler faturalarında bulunan iade bölümünü doğru bir şekilde doldurmalıdır. Ardından faturanın imzalanması unutulmamalıdır. Sonrasında ise iadeler teslimattan sonraki gün PTT Kargo’ya yapılmalıdır. PTT Kargo ile firma anlaşmalı olduğu için herhangi bir kargo ücreti ödenmesine gerek bulunmamaktadır.

Avon Ürün İptali

Bireyler için Avon ürün iptalinde PTT Kargo’nun kullanılması bir zorunluluk değildir. Kişiler farklı kargılar ile de iade yapabilmektedir. Ancak kargo değişimleri bireylerin 60 kilo ve altındaki her iadesi için 6 TL civarında bir ödeme yapması ile sonuçlanmaktadır. Firma sadece PTT Kargo ile anlaşmalı olduğu için bu alanda PT Kargo kullanımı önerilmektedir.

Kullanıcılar Avon ürün iadesi yapmalarından hemen sonra ücretlerini hesaplarında görmemektedir. Öncelikle ürünlerin merkeze ulaşmasının beklenmesi gerekmektedir. Sonrasında ise yetkililer ürünlerin iade için uygun olup olmadığını kontrol etmektedir. Kontrol işlemleri neticesinde başlayan on iş günü için ise ödemeler gerçekleştirilmektedir.

Yorum yapın