Ayedaş Elektrik Aboneliğinin İptali

Ayedaş’ın açılımı Anadolu Yakası Elektrik Dağıtım A.Ş olarak geçmektedir. Bu şirket EnerjiSA çatısı altında hizmet vermektedir. İstanbul Anadolu Yakası Elektrik Dağıtım A.Ş, İstanbul’un Anadolu yakasında yer alan ilçelerin elektrik dağıtımını sağlayan bu şirket 15 Mart 2013 tarihinde EnerjiSA tarafından satın alınmıştır.

Vatandaşlar Ayedaş’tan faydalandıkları gibi buradan üyeliklerinin iptalini gerçekleştirmek de isteyebilmektedir. Bunun nedeni insanların başka yerlere taşınması ve artık bu firmaya gerek duymamalarından kaynaklı olmaktadır. Ayedaş üyelik silme işlemlerinin nasıl yapılacağını merak eden vatandaşlar çeşitli araştırmalara girişmektedir. Bu araştırmalar sonucunda nasıl hızlı bir şekilde üyelik iptali işlemlerini gerçekleştireceklerini öğrenen kişiler işlemlerini en kolay ve en hızlı şekilde yerine getirebilmektedir.

Ayedaş Üyelik İptali Nasıl Olur?

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi Ayedaş çok geniş bir yelpaze hizmet vermektedir. Ayedaş üyelik iptalini gerçekleştirmek isteyen vatandaşların sırasıyla şu işlemleri yerine getirmesi gerekmektedir. Öncelikle vatandaşların ayrılacakları evlerin tesisat ya da sayaçlarının seri numaralarını almaları gerekmektedir. Daha sonra abone sahipleri ise nüfus cüzdanlarını abone sahipleri değil de başkası adına işlem yapacaklarsa sahip oldukları vekâletnameleri getirmeleri gerekmektedir.

Bu işlemi yaparken de abonenin adına kayıtlı olan vadesiz hesap numarasını (IBAN) yanında bulundurmaları gerekmektedir. Daha sonra vatandaşların kendilerine en yakın olan müşteri hizmetlerini seçmesi gerekmektedir. İşlemlerinin hızlı bir şekilde yerine getirmesini isteyen vatandaşlar 444 4 372 telefondan randevu almalıdır.

Güvence bedelinin hızlı bir şekilde taraflarına iade edilmesi için vatandaşların sahip oldukları IBAN’larını Müşteri Temsilcisine veya 444 4 372 numarasına bildirmesi gerekmektedir. Eğer vatandaşların kullandıkları cep telefonu numarası güncel ise iade tutarı taraflarına kısa mesaj yoluyla bildirilecektir. Tüm bu işlemlerden sonra Ayedaş üyelik kapatma işlemleri yerine gelmiş olacaktır.

Yorum yapın