Bedaş Elektrik Aboneliğinin İptali

Boğaziçi Elektrik Dağıtım Şirketi olarak da bilinen Bedaş abone sayısını sürekli olarak arttırmıştır. Abonelerinin sorunsuzca hizmet alabilmesini amaçlayan bir yapıları vardır. Elektrik dağıtım firmaları arasında Avrupa Yakası içerisinde dağıtım görevini BEDAŞ üstlenmiştir. Firma sayesinde elektrik konusunda problem yaşanmamaktadır. Fakat buna rağmen çeşitli nedenler ile aboneliklerini sonlandırmak isteyen kişiler de mevcuttur. Taşınma veya farklı sebepler nedeniyle birlikte Bedaş abonelik kapatma işlemi kolayca yapılabilmektedir. Abonelik sürecinde verilen güvence bedeli de iptal sürecinin sonrasında geri alınabilmektedir. Kolay bir süreç olan bu işlemler sadece merkez ofisler üzerinde yapılabilmektedir.

Bedaş İptali Nasıl Yapılır?

Bedaş abonelik silme isteği içinde bulunanlar öncelikle müşteri hizmetlerini aramalıdır. ALO 186 BEDAŞ Müşteri Hizmetleri günün her saati hizmet sağlar. Bu numara üzerinden bulunulan yere en yakın olan ofis öğrenilebilir. Müşteri hizmetleri dışında internet sitesi üzerinden de en yakın lokasyonu öğrenmek mümkündür. Müşteri merkezi içinde sıra alınmasının ardından talep verilir. Bedaş abonelik sonlandırma işlemi için asıl kişiye bir form verilir.

Formu doldurmanın yanı sıra kişilerin yanında güvence bedelini yatırmaları için IBAN numaraları belirtmeleri gerekmektedir. Bu detayın atlanmaması mağduriyet yaşamamak adına önemlidir. Banka hesap bilgilerinin sonrasında işlemin sürece dahil edilmesi için kimlik fotokopisi ve gerekli bilgiler verilmelidir.

Bu bilgiler ışığında süreç başlar ve 7 iş günü içerisinde tamamlanır. Aboneliğin sonlanmasının ardından bireyler güvence bedeli tutarını banka hesap numaralarında göreceklerdir.

Yorum yapın