Biletix Bilet İade ve Değişiklik İşlemleri

Biletix, farklı organizasyonlar için bilet bulunan en kapsamlı yerlerden biridir. Uzun süreden bu yana hizmet veren firma, kendine has politikaları ile işlem görmektedir. Firmanın iade ve değişim hakkında da değişik politikaları olduğunu söylemek mümkündür.

Öncelikle Biletix bilet iptali gibi bir opsiyonun olmadığının bilinmesi gerekmektedir. Alınan biletlerin herhangi bir nedenden ötürü iptali kabul edilmemektedir. Ancak belli şartlar oraya çıktığında değişim ve iade yapılabilmektedir. Bireyler biletlerinde yer değişikliği yapmak istediklerinde 0850 755 55 55 numaralı çağrı merkezi ile iletişime geçmelidir. Yer değişimleri için ilk olarak bir üst fiyattan bilet alınması ve üst fiyat biletler arasında uygun bir koltuk bulunması gerekmektedir.

Biletix Bilet İadesi

Bireylerin Biletix bilet iadesini keyfi olarak yapma olanakları bulunmamaktadır. Günümüzde farklı nedenlerden ötürü organizasyonlar son anda iptal edilebilmektedir. Biletix, ancak bu gibi organizasyonlar için bilet iadesi kabul etmektedir. İptal edilen organizasyonların bilgisi, o organizasyon için bilet almış tüm bireylere SMS olarak gönderilmektedir.

Biletix bilet iadesi yapmak için satmış oldukları biletlerin de iadesini istemektedir. Biletlerin vergiye tabii olması bu gibi bir uygulamayı mecbur kılmıştır. Bireyler kendilerine mesaj gelmesinden sonra ilgili satış noktalarına giderek biletlerini teslim etmelidir. Teslim edilen biletler gerekli formların da doldurulması ile birlikte işleme alınmaktadır. İşlemlerin tamamlanması ve ücret iadeleri en çok on iş günü sürmektedir.

Yorum yapın