Bimcell Paket İptal Etme

Bimcell Nedir?

Bimcell Nedir? Bimcell Türkiye’nin büyük market zincirlerinden birisi olan BİM’e ait bir GSM operatör hizmeti olup bu hizmet aslında Türk Telekom ile birlikte sunulmaktadır. Türk Telekom altyapısını kullanan Bimcell cep telefonu hattı temin etmekte ve kullanılmasını sağlamakta. Kullanıcılarına uygun fiyatlardan görüşme ve internet hizmeti sunmayı amaçlayan bu hizmet tüm BİM mağazalarından temin edilebilmektedir.

Bimcell konusunda bilinmesi gereken en önemli konu sadece ön ödemeli hat satışı yapılması hususu. Faturalı bir hizmeti söz konusu olmayan Bimcell ön ödemeli kartlar aracılığı ile satılır. Dolayısı ile konuşma ve internet hizmeti için paket satın almak zorunluluğu vardır. Aksi taktirde kontör bittiğinde veya paket süresi dolduğunda yeniden yükleme yapmadan görüşme yapmak söz konusu olmaz.

Bimcell Nedir? sorusunun en kısa yanıtı uygun görüşme sağlamayı hedefleyen hazır kart GSM hizmeti olacaktır. Yaygın bir ağa sahip BİM mağazalarında bu kartlarla ilgili işlem yapmak mümkündür. Hatlarla ilgili tek sıkıntı faturalı hizmetinin olmamasıdır denilebilir.

Bimcell Paket

Bimcell ile İlgili Merak Edilenler

Bimcell ile ilgili merak edilen konulardan birkaçını sayacak olursak en önemlileri;

 • Bimcell fiyatları uygun mu? Piyasada bulunan hazır kartlar arasında en uygun görüşme sağlayan hazır kartlar demek yanlış olmayacaktır.
 • Konuşma paketleri var mı? Bimcell farklı dakikalarda konuşma süreleri olan farklı paket seçenekleri sunar. Konuşmaların her 6 saniyesi bir kontör olarak ücretlendirme yapılır.
 • Bimcell’de internet ve sms hizmeti var mı? Evet. Firma tarafından internet ve sms paketleri ayrı olarak satılmaktadır. Satılan bu paketleri BİM mağazalarından satın almak mümkün.
 • Bimcell Nedir? Aynı anda hem dakika hem de internet hizmeti alabilmek mümkün mü? BİM mağazalarından iki hizmetin aynı anda kullanılabileceği paketler almak elbette mümkün.
 • Kapsama alanı nasıl? Bimcell Türk Telekom alt yapısı kullanan bir hizmet olduğu için Türk Telekom tarafından kullanılan her yerde kullanılabilen bir GSM hizmeti.
 • Bimcell nerede satılır? Bimcell yurt içinde binlerce BİM mağazalarında satılmaktadır.
 • Bimcell yükleme işlemi nerede nasıl yapılır? Bimcell ile ilgili paket yükleme işlemlerini BİM mağazalarında yapmak mümkün.

Bimcell Paket İptal Etme

Bimcell Paket İptal Etme işlemi kullanılan cep telefonundan kısa mesaj atarak yapılmakta. Kullandığınız paketi yazıp 4551’e sms göndererek iptal işlemi yapılabilmektedir. Örneğin;

 • Dost Küçük Paketi için IPTAL DOST KUCUK yaz 4551’e mesaj gönder.
 • Dost Orta Paketi için IPTAL DOST ORTA yaz 4551’e mesaj gönder.
 • Dost Büyük Paketi için IPTAL DOST BUYUK yaz 4551’e mesaj gönder.
 • Dost Mega Paketi için IPTAL DOST MEGA yazıp 4551’e SMS gönderebilirsiniz.

Aynı şekilde internet ve sms iptallerini de yapmak mümkün. Bimcell kullanıcılarına sunduğu GSM hizmetini hazır kart olarak sunduğu için ayrıca bir hat iptali işlemine gerek duyulmaz. Bu nedenle hat iptali yapılmasına gerek yok. Ama alınan paketleri iptal etmek mümkün. Bunun içinde sms göndererek bu işlemi yapma imkanı bulunur. Paket iptal etme işlemi oldukça kolay bir işlemdir.

Yorum yapın