Bkm Kitap Sipariş İptal Etme

İnternet Üzerinden Kitap Siparişi

Online Kitap Siparişi dijital dünyanın yaygınlaşması ile birlikte birçok kişi tarafından kullanılan bir yöntem haline geldi. Severek okunan kitapları oturduğumuz yerden seçmek ve almak için en iyi yöntem internet üzerinden sipariş vermek. Kitap tutkusu olan kitapseverler tarafından yaygın olarak kullanılan bu yöntemde alınan kitapları iade edebilmek veya yapılan siparişin iptal edilebilmesi önemli bir özellik. Kolay ve hızlı bir şekilde alışveriş yaparken veya sipariş verirken bazen yanlışlıkla hatalı seçimler yapmak mümkün. Yada doğru olduğunu düşündüğümüz kitap yerine yanlış bir kitap seçmiş olabiliriz.

Bu tür durumlarda sipariş geçilen kitapların iptal edilmesi gerekir. BKM kitap kitapseverler tarafından yoğun ve yaygın kullanılan internet sitelerinden bir tanesi. Bu site üzerinden yapılan kitap siparişlerini iptal edebilmek mümkün. Seçilen kitapların veya ürünlerin iptali konusunda nasıl bir yol izlenmeli bu konuda bilgi verelim. Online Kitap Siparişi yapıldı ise bu siparişin iptali ile ilgili olarak bir takım dikkat edilmesi gereken hususlar vardır. Bu hususlara dikkat ederek gereken iptal işlemi yapılabilir.

Bkm Kitap Sipariş İptal Etme

Bkm kitap internet sitesi üzerinden yapılan siparişlerle ilgili olarak iptal işlemi yapmak için öncelikle siparişin henüz size ulaştırılmak üzere yola çıkmamış olması gerek. Yani almış olduğunuz kitap kargoya verilmemeli. Eğer kargo işlemi yapılmış ise bu ürünü iptal etme söz konusu olmayacaktır. Ancak ürün size geldikten sonra iade yolu ile geri göndermek mümkün. Alınan kitaplardan çeşitli nedenlerle vazgeçilmesi durumunda fazla vakit geçirmeden iptal işleminin yapılması önem arz eder.

Bkm Kitap Sipariş İptal Etme işlemi için internet sitesi üzerinden iptal yapılabilir. Bunun dışında müşteri hizmetleri ile görüşerek de iptal işlemi yapmak mümkün. Verilen sipariş daha hazırlık aşamasında ise talep edilmesi üzerine iptal işlemi gerçekleşir. Bu durumda siparişi vermiş olunan kredi kartı hesabına kitap ücreti iade edilir. Bu kredi kartı ve bankaya göre bir kaç iş günü içinde sonuçlanmaktadır. Ödeme yapılan kartın hesabına rakamın iade edildiğini gördüğünüz an iptal işlemi sonuçlanmış olur.

Çoklu Siparişlerden Bir Tanesini İptal Etme

Birden fazla kitap siparişi verilmiş ve bunlardan sadece bir ya da birkaç tanesini iptal etmek istiyorsanız iptal işlemini ona göre yapmak durumunda kalırsınız. İptal işlemi yapılabilmesi için ilgili sipariş seçilir ve iptal edilmek istenilen kitap üzerine gelinerek sadece o kitap iptal edilir. Bu durumda kalan sipariş sepette kalır ve kargo yapılır. İptal edilen siparişe ait iade işlemi gerçekleşir.

Bkm Kitap Sipariş İptal Etme işlemi gerçekleştikten sonra iptal edilen kitap miktarı ödeme yapılan kredi kartı hesabına geri iade edilir. Bu iade işlemi iptal edilen kitap miktarı kadar olur. Siparişin kalan kısmına ait ödeme alınır. Toplu olarak verilen siparişlerde de ayrı ayrı kargolama işlemi yapılıyor ise kargoya verilen ürün için iptal söz konusu olmaz. Henüz kargoya verilmeyen kitaplar için iade işlemi yapılabilir.

 

Yorum yapın