Borç Kapatma Kredisi ve Yapılandırma

Günümüzde bireylerin farklı adreslere ya da farklı ticari kuruluşlara borçları bulunmaktadır. Bu gibi durumlarda ödemeler birden yapıldığı için hem psikolojik hem de maddi olarak sıkıntılar yaşanabilmektedir. Borç kapatma kredisi sayesinde farklı yerlere olan borçlar bir anda ödenebilmektedir. Kredi sayesinde borçlar tek bir kuruma ödenmeye başlanmaktadır.

Borç kapatma kredisi veren bankalar bu kredi için birbirinden farklı imkânlar sunmaktadır. Bireyler banka incelemelerin ardından aylık değişen faiz oranları ile kredilerine sahip olabilmektedir. Oldukça esnek ödeme koşullarına sahip olan bu sistem pek çok borçlu tarafından tercih edilmektedir. Üstelik farklı adreslere olan borçlar tek kerede ödenebildiği için büyük indirimler elde etmek de mümkün hale gelmektedir.

Borç Yapılandırmalarında Şartlar

Bireylerin borçlarının tamamı borç kapatma kredisi ve yapılandırma işlemleri kapsamına girmemektedir. Bu neden yüzünden öncelikle borç dökümleri çıkarılmalıdır. Örneğin konut kredileri bankalar tarafından borç kapatma kredisi kapsamına kabul edilmektedir. Ayrıca bazı borç türlerinde ödemeler kısmi şekilde gerçekleştirilmektedir. Her halükarda bu işlemlerin banka yetkilileri ile konuşulması gerekmektedir.

Borç kapatma kredisi ve yapılandırma başvurusu yapmak için günümüzde olanaklar bir hayli geniştir. Artık her bankanın mobil uygulaması ve internet sitesi bulunmaktadır. İsteyen kişiler başvurularını bu alanlardan istedikleri herhangi bir saatte yapabilmektedir. İsteyenler ise bankaların merkezine giderek başvurularını banka çalışanlarına yüz yüze olacak şekilde iletebilmektedir.

Yorum yapın