Bursagaz Aboneliği Nasıl Kapatılır?

Bursagaz aboneliklerinde ödeme ve abonelik yaptırmak konusunda büyük kolaylıkları bulunmaktadır. Kullanıcılar kredi kartlarına taksit yaptırarak bile borçlarını kapatmak lüksüne sahiptir. Aynı kolaylıkların abonelik iptal işlemlerinde de görülmesi büyük bir avantajdır. Bu sayede herhangi bir neden yüzünden aboneliklerini iptal ettirmek isteyen kullanıcılar zorluk yaşamamaktadır.

Aboneliklerin iptal edilmesi Bursagaz sözleşme fesih işlemleri kategorisinde incelenmektedir. Bu bağlamda belli başlı kurallar bulunmaktadır. Öncelikle fesih işlemlerini herkes yaptıramamaktadır. İşlemleri yaptırabilmek için abonmanın kendisi ya da resmi şekilde yetkisi bulunan bir birey başvuru yapmak zorundadır. Ayrıca sözleşmenin feshi müşteri isteğine göre yapılabildiği gibi otomatik bir şekilde de yapılmaktadır. Müşteriler borçlarının son ödeme tarifi ile başlayan ilk üç ayda ödemek zorundadır. Ödemelerin gerçekleşmemesi halinde sözleşmeler feshedilerek süre sonundaki ilk üç gün içinde gazlar kapatılmaktadır.

Bursagaz Abonelik Kapatma

Kullanıcıların Bursagaz abonelik kapatmak için telefon üzerinden hareket etmeleri gerekmektedir. 444 11 33 numaralı çağrı merkezini kullanan Bursagaz, abonelik iptallerini de bu numaradan gerçekleştirmektedir. Müşteri temsilcilerine abonmanlık iptali konusunda bilgi verilmesinden sonra en çok beş gün içinde doğalgazın kesilmesi sağlanmaktadır.

Ayrıca kesimlerle birlikte sözleşmeler de feshedilmiş sayılmaktadır. Fesih işlemlerinden sonra kurum, kullanıcılarının ödemiş oldukları güvence bedellerini hesaplayarak en kısa süre içinde ödemelerini gerçekleştirmektedir. Konutlarda abonmanlık iptallerinde sözleşmeyi imzalayan kişinin kuruma bizzat müracaat etmeleri ve kimlik bilgileri talep edilmektedir.

Yorum yapın