CK Boğaziçi Abonelik İptali

CK bogaziçi, İstanbul Avrupa Yakası’nda 4,500,000 milyon aboneye ‘görevli tedarik şirketi’ sıfatı ile Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) tarafından onaylı perakende satış tarifeleri üzerinden elektrik hizmeti veren bir şirkettir. 300’e yakın Müşteri İşlem Merkezleri’ne (MİM) noktası ile Türkiye’nin en yaygın enerji perakende kanalları arasğnda yer almaktadır. Ev, adres değişikliği gibi durumlarda CK Enerji Boğaziçi Elektrik abonelik iptali gerçekleştirilmektedir.

CK Enerji Boğaziçi Elektrik abonelik iptali, fatura üzerinde ismi olan kişinin gelmesi ile gerçekleştirilmektedir. Abone adına iptal işlemini vekil veya yetkili biri yapacak ise, noter onaylı vekaletnamenin aslının ıslak imzalı yetki belgesi gerekmektedir. Vekaletnamenin açıklama kısmında elektrik işlemleri için ibaresinin yer alması gerekmektedir.

Adres değişikliği ile farklı bir eve taşınmanıza rağmen eski aboneliği iptal etmediniz ve taşındığınız evde başka bir bireyin aboneliği bulunmaktadır. Bu durumda eski aboneliği iptal etmeniz ve taşındığınız evdeki aboneliğin iptali gerekmemektedir. Gerekli evraklarla yeni bir abonelik oluşturmanız eski aboneliğin iptaline neden olacaktır. Ayrıca taşındığınız evdeki aboneliğin iptaline de neden olacaktır.

Vefat etmiş bir kişinin adına aboneliğin iptali için, veraset ilanıyla belirtilen ilgili mirasçılar tarafından iptal edilebilmektedir. Vefat eden kişi (muris) adına olan aboneliğin iptali ve o aboneliğe ait güvence bedelinin iadesi, mirasçıların tamamı tarafından veya bu konuda vekâleten temsil eden kişi tarafından yapılabilmektedir.

www.ckbogazici.com.tr Abonelik İptali

Elektrik abonelik iptali için en kolay yöntemlerden biri CK Enerji Boğaziçi Elektrik resmi web sitesi olan www.ckbogazici.com.tr ziyaret ederek gerçekleştirmektir. Resmi sitede yer alan online işlemler kısmını ziyaret ederek abonelik iptali gerçekleşmektedir.

Müşteri Hizmetleri İle CK Boğaziçin Abonelik İptali

Resmi web siteyi ziyaret ederek iptal etme işlemine alternatif olarak Müşteri Hizmetleri Merkezinden Abonelik iptali gerçekleştirilmektedir. Abonelerin bulunduğu her konuma yakın müşteri hizmetleri merkezinin telefon numarasını resmi web sitesinde yer almaktadır. 444 6 255 çağrı merkezini arayarak da iptal etme işlemi hakkında detaylı bilgi alına bilinmektedir.

CK Boğaziçi Elektrik Şubelerini Ziyaet Ederek Abonelik İptali

Yukarıdaki abonelik iptal etme yöntemlerine oranla daha sağlık bir yöntemdir. Bizzat abone sahibinin en yakın CK Boğaziçi Elektrik Şubesini ziyaret ederek abonelik iptalini gerçekleştirebilmektedir. Şubeye gitmeden önce bazı belgelerin götürülmesi gerekmektedir. Aşağıda Abonelik iptali için gerekli belgeler yer almaktadır.

Abonelik İptal Başvurusu için Gerekli Bilgi ve Belgeler Nelerdir?

Online İşlemler’den abonelik iptali yapabilmek için öncelikle Online İşlemler’e üye olunması gerekmektedir, üye olunduktan sonra Sözleşme İptali alanında yer alan işlemleri gerçekleştirerek abonelik iptali gerçekleşir.

Müşteri Hizmetleri Merkezi (MÜHİM)’lerden işlem yapmak için ise üzerinde T.C kimlik numarası bulunan kimlik ile ve ilgili elektrik aboneliğinin hesap numarası ile başvuru yapılması yeterli olmaktadır.

Şirket adına başvuru yapıyor ise imza sirküleri ile başvuru yapılmalıdır. Abone adına vekil ya da yetkili işlem yapacaksa, içinde abonelik (ya da sözleşme) sonlandırma ya da fesih yetkisini içeren ifade bulunması şartıyla noter onaylı vekaletnamenin aslı/ ıslak imzalı yetki belgesi ile vekil veya yetkili kişi de başvuru yapılabilmektedir.

Şubeye giderek yapılan abonelik iptallerinde ise, üzerinde T.C kimlik numarasın bulunan kimlik ve herhangi bir elektrik faturasının götürülmesi yeterli olacaktır.

Yorum yapın