connected2.me (c2.me) Üyelik Silme ve Abonelik İptal Etme 2023

Connected2.me, anonim olarak sohbet etmenizi sağlayan bir web sitesi ve mobil uygulamadır. İnsanlar rastgele diğer kullanıcılarla bağlantı kurarak mesajlaşabilir ve tanışabilirler. Platform, 2014 yılında Türkiye’de kurulmuştur.

c2.me, Facebook veya Google hesabıyla kaydolmanın yanı sıra e-posta adresi ve şifre kullanarak da üye olunabilen bir platformdur. Kullanıcılar, bir kullanıcı adı seçerek profil oluşturabilir ve diğer kullanıcılara mesaj gönderebilir. Ayrıca kullanıcılar, kendi profil resimlerini yükleyebilirler.

Connected2.me, anonim olma özelliği nedeniyle bazı endişeleri de beraberinde getirmektedir. Platform, kullanıcıların kaba veya uygunsuz davranışlarına karşı sıfır tolerans politikası benimsemektedir ve bu tür davranışlar gösteren kullanıcıların hesaplarını askıya almak veya kapatmak için çaba göstermektedir.

connected2.me sitesindeki üyeliğinizi ya da aboneliğinizi yenileme tarihinden en az 24 saat önce iptal etmediğiniz takdirde otomatik olarak kendini yenilebileceğini bilmeniz gerekir. Bu yazımızda; IOS ve Android cihazlarda abonelik işleminin nasıl iptal edileceği ya da değiştirilebileceği ayrıca c2.me üyeliğini silme / kapatma işlemleri hakkında bilgiler vereceğiz.

iPhone, iPad veya iPod touch’ınızda

 • Öncelikle cihazınızda Ayarlar sekmesinden iTunes ve App Store’a gidiniz.
 • Sonrasında ekranın üst sekmesinde yer alan Apple Kimliğinizetıklayınız.
 • Apple Kimliğini görüntüle dedikten sonra giriş yapmanız ya da Touch ID’nizi kullanmanız gerekebilir.

Aboneliklerin altında bulunan “Yönet’e” tıklayınız. Bu noktada herhangi bir abonelik bilgisi görmüyorsanız fakat hala sizlerden abonelik ücreti kesiliyorsa doğru Apple Kimliği ile giriş yapıp / yapmadığınızı teyitleyiniz. Eğer aboneliğinizi iTunes’da görmüyorsanız ücret hala kesiliyorsa aboneliğiniz iTunes üzerinden değil de doğrudan abonelik işlemi gerçekleştirilerek yapılmış demektir. Bu gibi durumlarda iptal etme işlemini gerçekleştirmek için içerik yayımlayıcısı ya da uygulama geliştiricisi ile iletişime geçmeniz gerekmektedir. Sadece News uygulaması üzerinden gerçekleştirilen abonelikleri ayarlar kısmından yönetebileceğinizi unutmayın.

Kontrol etmek istediğiniz aboneliğe tıklayınız. Aboneliğinizi yöneterek dilediğiniz seçeneklerden iptal edebileceğiniz gibi farklı bir abonelik teklifi de seçebilirsiniz. İptal etme işlemini gerçekleştirdiğiniz takdirde geçerli fatura döneminin sonunda aboneliğiniz iptal edilir.

Google Play Üzerinden Abonelik İptali

Öncelikle play.google.com/store/account URL adresini ziyaret ediniz. Bu noktada aboneliği gerçekleştirdiğiniz hesabınıza giriş yapıp / yapmadığınızdan emin olunuz.

Sonrasında hangi aboneliğinizi iptal etmek istiyorsanız tıklayınız.

Dikkat: Bu noktada yapılan en önemli hata bir uygulamanın kaldırılması, o uygulamanın devam eden aboneliği varsa onu durdurmaz. O yüzden mutlaka önce aboneliğinizi iptal etmeyi unutmayın. Aksi takdirde uygulamayı kaldırsanız dahi aboneliğiniz devam ettiği için ücret ödemeye devam edersiniz.

Abonelik İptali ve Sonrası

Aboneliğinizi iptal ettikten sonra ücreti ödediğiniz dönemden kalan günleriniz varsa sonuna kadar kullanırsınız.

Plus üyeliğinizi internet sitesi üzerinden gerçekleştirdiyseniz, üyelik işlemi gerçekleştirilirken tarafınıza gönderilen e-posta da bulunan bağlantıyı kullanarak iptal etme işlemini gerçekleştirebilirsiniz

Connected2.me (c2.me) Hesabını Silme

Anonim olarak yani kullanıcıların kimliğini gizleyerek diğer kullanıcılar ile konuşmalarına imkan sağlayan c2.me uygulamasında bazı kullanıcılar bir zaman sonra hesabını silmek isteyebiliyor. Fakat bu uygulama kullanıcılarına hesap silme seçeneği Maalesef tanımamaktadır. Connected2.me üyeliklerini sadece dondurma / kapatma seçeneği bulunmaktadır.

Connected2.me (c2.me) Hesap Kapatma

connected2.me kullanıcı adı ve şifrenizi kullanarak uygulamaya giriş yapınız ve profilinizin sağ üst tarafındaki ayarlar sekmesine tıklayınız.

Karşınıza gelen sayfada en altta bulunan hesabı dondur seçeneğini kullanarak hesabınızı kapatarak dondurabilirsiniz.

Connected2 hesabınızı yukarıda belirtilen şekilde rahatlıkla dondurabilirsiniz. Bu adımların her birini sırasıyla gerçekleştirmeniz gerekiyor.

 

“connected2.me (c2.me) Üyelik Silme ve Abonelik İptal Etme 2023” üzerine 5 yorum

 1. Ben eski hesabimi unuttum her seyini ama abonelik devam ediyor ne yapabilirim her ay para gidiyor

  Cevapla
  • Gerek e-posta gerekse uygulamada bulunan şifremi unuttum alternatiflerini kullanarak üyeliğinize giriş yapıp, yazı içerisinde bulunan abonelik iptal işlemleri adımlarını uygulayabilirsiniz.

   Cevapla
  • “Şifremi unuttum” yaparak şifrenizi yeniden e-posta adresinize alıp silme işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

   Cevapla

Yorum yapın