Denizbank EFT İptali

Denizbank, 1997 yıllarında Zorlu Holding tarafından Özelleştirme İdaresi’nden satın alınarak 2006 yılının ekim ayında Dexia bünyesine katıldı ve 28 Eylül 2012 itibarıyla Avrupa’nın en büyük bankaları arasında yer alan Sberbank çatısı altında hizmet vermeye başladı. Denizbank hisseleri son olarak Ağustos 2019 itibarıyla, yine bölgesinin lider kuruluşlarından Emirates NBD’ye devroldu. Tüm bu süreçlerin ardından Denizbnak Türkiye’nin önce gelen ulusal bankalarında biri oldu. Milyonlarca müşterisi bulunan Denizbank diğer bankalar gibi para transferi (Havale / EFT) konusunda da müşterilerine hizmet vermektedir.

Denizbank müşterileri banka şubelerinden, ATM’lerden ve internet bankacılığı üzerinden Havala, EFT vb. para transferi işlemlerini gerçekleştirebilmektedir. Denizbank hesapları arasında yapılan para transferleri havale işlemiyle gerçekleşmektedir. Denizbank dışındaki diğer bankalara para transferi için EFT işlemi gerçekleştirilmektedir. Denizbank bünyasinde altında bir çok EFT çeşidi bulunmaktadır. Altın EFT, cebe EFT, IBAN EFT ve hesap numarasına EFT bunlardan birkaç tanesidir. Denizbank müşterileri yaptıkları EFT işlemlerinde yanlış IBAN girme, hesap numarasını yanlış girme, tutarı yanlış yazma gibi nedenlerden dolayı EFT iptali yapmak zorunda kalmaktadırlar.

Denizbank EFT İptali Nasıl Yapılır?

Denizbank EFT iptal etme için başvrulacak adres Denizbank telefon bankacılığıdır. Denizbank telefon bankacılığı bu tür konularda müşterilere hizmet veren bir servistir. Denizbank telefon bankacılığına 0850 222 08 80 telefon numarası üzerinde ulaşılmaktadır. EFT iptali için müşteri temsilcisi tarafından sorular sorulmaktadır. Müşteri temsilcisine verilen bilgiler doğrultusunda EFT ile gönderilen para Denizbank havuzunda yer alıyor ise EFT iptali hızlı bir şekilde gerçekleştirmektedir. Denizbank üzerinden yapılmış olan EFT işlemi eğer Denizbank havuzunda yer almıyor ise farklı bir yol izlenmesi gerekmektedir.

Denizbank üzerinden başka bir bankaya EFT yapılması durumunda ve gönderilen para başka banka hasabında yer alıyorsa ise EFT’nin yapıldığı bankanın müşteri hizmetlerinin aranması gerekmektedir. EFT’nin yapıldığı diğer bankanın müşteri temsilcisi EFT hakkında aldıkları bilgiler doğrultusunda EFT’nin yapılacağı kişi ile irtibata geçerek durum hakkında net bilgi sağlamaktadır. EFT iptali için yapılan bu işlemlerin sonunda EFT yapılan bankaya gidilerek dilekçe yazılması gerekmektedir. Dilekçe ile yapılan müracaat sonrası kısa bir süre içerisinde para iade edilmektedir.

Denizbank EFT işlemleri sıklıkla internet bankalığı üzerinden yapılmaktadır. Denizbank internet bankacılığı üzerinden yapılan EFT işlemlerinde EFT İptali bu kanal aracılığı ile iptal edilebilmektedir. İnternet bankacılığı üzerinden yapılan EFT iptali sonucu para kısa bir süre içerisinde hesaba yatmaktadır. İnternet bankacılığı üzerinden hafta sonu yapılan EFT’lerde yapılan hatalar sonucu ve isteğe bağlı EFT iptali çok kısa bir süre içerisinde gerçekleşmektedir. Aynı şekilde ileri tarihli EFT işlemlerinde de EFT iptali oldukça kısa bir süre içerisinde gerçekleşmektedir. Denizbank internet bankacılığı üzerinden yapılan EFT’ler için onay ve reddetme işlemleri yer almaktadır. İleri Tarihli yapılan EFT işlemlerinde onay alınacağından EFT iptali çok daha rahat bir şekilde yapılmaktadır.

Denizbank EFT iptali hakkında 0850 222 08 80 numaralı telefon bankacılığını arayarak detaylı bilgi alınabilinmektedir.

Yorum yapın