Denizbank Hesabı Nasıl Kapatılır ?

Denizbank A.Ş., Türkiye’de yer alan özel sermayeli bir mevduat bankası olarak geçmektedir. Banka 11 Nisan 1997 yılında İstanbul’da kurulmuştur. Denizbank, 2018 yılının Mayıs ayından beri merkezi Birleşik Arap Emirlikleri’nde yer alan Emirates NBD’nin ortaklığında çalışmaktadır. Bundan önce ise Denizbank 2012 yılından itibaren %99,85 oranında hisse ile Rusya’nın en büyük bankalarından biri olan Sberbank ortaklığında çalışmaktaydı.

Denizbank müşterileri banka üzerinden hesap açma, kredi alma, kredi kartı gibi işlemleri hızlı bir şekilde gerçekleştirebilmektedir. Her gün bankada binlerce müşteri hesap açtırdığı gibi çoğu müşteri de hesap kapatma işlemlerini gerçekleştirerek hesaplarını kapatmaktadır. Denizbank hesap kapatma işlemlerinin nasıl olduğunu merak edenler için burada ayrıntılı bilgiler yer almaktadır.

Denizbank hesap kapatma işlemi nasıl olur?

Denizbank üzerinde hesapları bulunan ve bu hesapları kapatmak isteyen kullanıcıların bankanın sunduğu yönergeleri takip etmesi gerekmektedir.

Kullanıcılar öncelikle hesap kapatma taleplerini 444 0 800 numaralı müşteri hizmetleri hattına bildirebilmektedir. Müşteri hizmetleri ile yapılan görüşme neticesinde hesap kapatma ile ilgili işlemler hakkında detaylı bilgilerin edinilmesi faydalı olacaktır.

Bunun yanında müşteriler İnternetten hesap kapatma işlemini de uygulayabilmektedir. Denizbank hesap kapatma işlemi için kullanıcılar Açıkdeniz İnternet Şubesi’ni kullanabilmektedir. Tüm bunların yanında bankanın bir şubesine giden kullanıcılar buradan hesaplarını kapatma talebinde bulunabilmektedir. Buraya da kullanıcılar bir dilekçe ile başvurabilmektedir.

İşlemlerini gerçekleştiren kullanıcıların hesaplarını kapatmadan önce varsa hesaplarında olan paraları kendilerine iade edilmektedir. Kredi kartı hesabı silme isteyen kullanıcıların ise varsa borçlarını ödemeleri gerekmektedir. Bu işlemlerden sonra müşterilerin Denizbank hesap iptali işlemleri gerçekleşmektedir.

“Denizbank Hesabı Nasıl Kapatılır ?” üzerine bir yorum

Yorum yapın