Digg Hesabı Nasıl Silinir?

Digg, online platformalar içerisinde en yarar sağlayanlarından biri olarak görülmektedir. Sitenin sistemine kayıt olan kullanıcılar haber paylaşıp farklı konulardaki haberlere ücret ödemeden ulaşabilmektedir. Ayrıca haberlerin farklı üyelerce yorumlanıp yıldızlanabilmek gibi olanakları da bulunmaktadır. Bu sayede site, interaktif bir kullanım alanı sağlamaktadır.

Platform 2004 yılından bu yana dünya çapında kullanılmaya başlanmıştır. Ancak asıl yükselişini 2012 yılında yenilenmesinin ardından yaşamıştır. Yenilenmenin arkasından kullanıcılar site içerisindeki haneleri farklı platformlarda da paylaşmaya başlamışlardır. Ancak benzer sitelerin ortaya çıkması Digg hesap silme oranlarını artırmıştır. Sitenin hesap silimi için farklı bir yöntem istemesi kullanıcıların bu alanda biraz daha dikkatli olmalarını gerekli kılmaktadır.

Digg Hesap Kapatma İşlemleri

Bireylerin Digg hesap kapatma işlemleri için site içerisinde ayarlar bölümüne giriş yapmalarına gerek yoktur. Pek çok sitenin tercih ettiği bu yöntem Digg adresinde bulunmamaktadır. Kullanıcıların üyeliklerini silebilmeleri için, kayıt esnasında siteye verdikleri e – posta adreslerine ihtiyaçları bulunmaktadır. Bu nedenden ötürü hesap dilme işlemlerinin ilk aşamasında ilgili e – posta adresine giriş yapmak bulunmaktadır.

Kullanıcılar e – posta adreslerinden yeni mail sayfasını açmalıdır. Sonrasında ise Digg üyelik iptali için gönderilmesi gereken mail yazılmalıdır. Kullanıcılar konu başlığına “Deletion My Account” gönderim adresine ise support@digg.com ‘u eklemelidir.

Bireyler maillerine kullanıcı isimlerini belirtmelidir. İçerikte ise “I want to delete my account.” şeklinde bir yazı olması yeterlidir.

Yorum yapın