Discord Hesap Silme

Sesli iletişim uygulamaları arasında büyü bir öneme sahip olan Discord, Dünya çapında kullanılan ve ülkemizde de her geçen gün daha fazla kişi tarafından tercih edilen bir uygulamadır. Bu uygulamayı kullanmak ücretsiz olsa da, ücretli paket seçenekleri de mevcuttur. Yalnız hiçbir ücret vermeseniz de hiçbir erişim problemi yaşamazsınız ve sorunsuz olarak bu sistemi kullanabilirsiniz. Birçok ücretsiz diye piyasaya sürülen ama programa erişimi ciddi anlamda kısıtlayan programlardan değildir. Discord hesap silme için tek yapılması gereken aşağıdaki adımları uygulamaktır.

Discord Hesap Nasıl Silinir?

Discord hesap silme için profilinize giriş sağlayabilir ve hemen sonrasında da kullanıcı ayarları bölümüne gelmelisiniz. Bu panelde Hesabım sekmesini göreceksiniz ve sekmeye tıklıyoruz. Düzenle diyoruz ve hesabı sil diyoruz. Tüm işlemler bu kadar, Discord hesap silme işlemini basit bir şekilde halletmiş oldunuz. Tabi bazı özel durumlarda farklı yollar izlenmelidir. Örneğin bu platformda bir sunucunuz mevcut ise bu sunucunun silinmesi gereklidir. Sunucuyu bir başka kullanıcıya transfer de edebilirsiniz. Telefon uygulamanız üzerinden bu hesabı silmeniz mümkün değildir.

Discord Hesabını Devre Dışı Bırakma

Hesabınızı silmek yerine devre dışı bırakma seçeneğinizde mevcuttur ve bu seçenek sayesinde hesabınız kapatılır ve Discord’dan bildirimler almazsınız. Size arkadaşlık istekleri vs gelmeye devam eder ve hesabınızı tekrar açtığınızda bu istekleri görebilirsiniz. Eğer hesabınızı silmekte emin değilseniz bu seçeneği kullanmalısınız. Zira hesap silmenin geri dönüşü bulunmamaktadır.

“Discord Hesap Silme” üzerine bir yorum

Yorum yapın