D&R Ürün Siparişlerinin İptal ve İade İşlemleri

Kampanyalarının yanı sıra geniş ürün dağarcığı sayesinde D&R, en çok kullanılan alışveriş sitelerinden biridir. Kitaplardan teknolojik aletlere kadar en kaliteli ürünlerin teminini kısa süre içerisinde yapan firma, bu sayede müşteri memnuniyeti de sağlamaktadır. Firmanın memnuniyet konusunda iptal ve iade sistemlerinde de iddialı olduğu bilinmektedir.

Kullanıcılar yaptıkları alışverişin yanlış olduğu fark ettiklerinde ya da alışverişlerinden pişman olduğunda anında D&R iptal işlemlerinden fayda sağlayabilmektedir. Bunun için firmanın internet sayfasına üye girişi yapılması gerekmektedir. Kullanıcılar üye girişleri neticesinde sayfanın iletişim kısmından, bize yazın konu başlığına tıklamalıdır. Sonrasında ise sipariş iptali ile alakalı olan başlık seçilerek ilgili form doldurularak gönderilmelidir.

D&R Ürün İadesi

D&R ürün iadesi de en az iptaller kadar kolay bir şekilde gerçekleşebilmektedir. Bunun için kullanıcıların öncelikle süre konusuna dikkat etmeleri istenmektedir. Çünkü ürün iadeleri satıştan sonra başlayan ilk on dört gün içerisinde kabul edilmektedir. Aksi halde ürünlerin iadesi mümkün olmamaktadır. Ayrıca ürünlerin faturalarının bulunmaması ya da kullanılmış şekilde gönderilmeleri de iade kabul edilmeme nedenlerinden biridir.

Kullanıcıların D&R iptal ve iade işlemlerinin iade aşamasında ürünlerini aldıkları şekilde kargo firmasına teslim etmeleri gerekmektedir. Ürünlerin iade talepleri firmaya gönderilmelerinin arkasından gerçekleştirilen inceleme neticesinde belli olmaktadır. İade taleplerinin kabul edilmesinden sonra kısa süre içince ücretler kullanıcıların işlem yaptıkları banka hesaplarına gönderilmektedir.

Yorum yapın