Dropbox Üyeliği Nasıl Silinir ?

Dropbox uygulaması özellikle akıllı cihazları sıklıkla kullanan ve internet üzerinde depolama alanı isteyen kullanıcıların işlerine yaramaktadır. 2 GB’a kadar herhangi bir ücret ödemeden veri ya da dosya saklama imkânı veren uygulama milyonlarca insan tarafından kullanılmaktadır. Uygulamanın kullanım oranının fazla olmasında anlaşılır ara yüzünün de etkisi büyüktür.

Uygulama kaliteli olmasına karşın Dropbox üyelik silme işlemleri yürütmek isteyen pek çok birey de bulunmaktadır. Bu alanda site, uygulaması ya da internet sitesi üzerinden işlem görülmesi mümkündür. Ancak bireyler hesaplarını silmek için kayıtlar sırasında elde etmiş oldukları üyelik bilgilerine ihtiyaç duymaktadır. Bu nedenden ötürü üyelik bilgilerinin tam olarak hatırlanması hesapların silinmesinin bir şartıdır.

Dropbox Hesap Kapatma

Kullanıcıların Dropbox hesap kapatma işlemlerine üye girişi yaparak başlamaları gerekmektedir. Site, üyelik bilgilerini unutan kullanıcılarına da yardımcı olduğu için silme işlemleri kısa sürede tamamlanmaktadır.

Bireyler giriş işlemlerinin arkasından site tarafından verilen https://www.dropbox.com/account/delete linkine tıklamalıdır.

Tıklanan link kullanıcıları direkt olarak Dropbox hesap silme sayfasına götürmektedir. Bireyler bu nedenden ötürü ekranlarında sitenin istediği bilgilerin tamamını girmelidir. En son olarak ise hesaplarını neden kapatmak istediklerine dair bilgilendirme yapmalıdır.

Yapılan bilgilendirme hazır verilen nedenlerden birine tıklamak sureti ile de gerçekleştirilebilmektedir. Hesap silme işlemlerinde son adım en alt kısımdaki hesabımı sil butonuna basmaktır. Böylelikle Dropbox adresinde bulunan üyelik bilgileri silinmiş olmaktadır.

Yorum yapın