E-devlet Maaş e-Bordro Sorgulama Hizmeti

Vatandaşlar e – Devlet Kapısı ile pek çok farklı alanda hizmet alabilmektedir. Sistemin kendini giderek geliştirmesi neticesinde Maliye Bakanlığı e-Bordro hizmeti de e – Devlet ile alınabilen hizmet sistemlerinden biri haline gelmiştir. Bireylerin bu hizmet kapsamında işlem görebilmek için bahsedilecek adımları doğru ve eksiksiz bir şekilde atmaları istenmektedir. Ayrıca hizmet alımları sadece e – Devlet şifresi olan memurlara tanımlanan haklardan biri olarak kendini göstermektedir. devlet memurlar böylece kendilerine ait olan bordroları online olarak liste halinde görüntüleyip detaylandırabilmektedir.

Verilen e-Devlet e-Bordro hizmeti için alınması gereken şifreler PTT şubelerinden temin edilebilmektedir. Şifre teminlerinde bireylerin şahsi olarak şubelere başvurularda bulunmaları istenmektedir. Bunun haricinde kullanıcılar ilk zamanlarda e-Devlet şifresi için PTT şubelerine gitmek zorunluluklarına artık uymak sorunda değildir. şifreler online bankacılık sistemleri ile alınabilmektedir. Sistem kullanımları zannedildiğinin aksine ücretsiz olduğu için kullanımlar ile anında şifre edinimi sağlanabilmektedir. Bireyler şifre teminlerinden sonra sorgulama işlemlerine başlayabilmek için alt kısımda vermiş olduğumuz linki değerlendirmelidir.

e-Devlet e-Bordro Sorgulama

Hizmet sorgulama sisteminden yararlanabilecek olan personeller yayımlanan genelge ile açık bir şekilde belirtilmiştir. Maaşları Kamu Harcama ve Muhasebe Bilişim Sistemi üzerinden ödenen 657 sayılı kanuna tabi olan memurlar ve kadro karşılığında sözleşmeli olarak çalışan personeller haricinde bu hizmetten yararlanılması mümkün değildir. Aksi halde giriş işlemlerinden istenen sonuç alınmayacaktır.

Hazine ve Maliye Bakanlığı Maliye Bakanlığı e-Bordro Hizmeti alımı için https://www.turkiye.gov.tr/e-bordro-sorgulama linkine tıklamak atılması gereken ilk adımdır.

Bireyler açılmış olan sayfadan öncelikle yıl sonra ise ay seçimi gerçekleştirmelidir. Seçimlerden sonra alt kısımdaki “Sorgula” butonu aktif olmaktadır. Bu butona basılması neticesinde bireyler sistem yoğunluğuna göre değişen zamanlarda sonuçlarını alabilmektedir.

Yorum yapın