Ebay Hesabı Nasıl Silinir ?

Ebay, hem ülkemizde hem de farklı ülkelerde kullanım oranı en yüksek olan alışveriş sitesidir. Kökeni 1995’e kadar dayanan site, diğer alışverişe platformlarından biraz farklıdır. Kullanıcılar Ebay adresinde almak ya da satmak istedikleri ürün için açık artırmaya katılmaktadır. Ürünler açık artırmada belli bir süre kalmasının ardından en yüksek teklif verene satılmaktadır.

Kullanıcıların Ebay hesap kapatma işlemlerinde belli konularda işlemlerini tamamlamaları gerekmektedir. Özellikle ürün satın alımından hemen sonra hesaplar kapatılmamalıdır. Bireylerin hesaplarını kapatmak için en azından satın almış oldukları ürünün ellerine geçmesini beklemeleri daha faydalı olarak görülmektedir. Yine de anlatılacağı üzere hesap silme işlemlerini gerçekleştirmek kullanıcı kararlarına bırakılmıştır.

Ebay Hesabı Nasıl Kapatılmalıdır?

Kullanıcıların Ebay üyelik silme işlemlerinde iki aşamadan oluşan bir yol haritası izlemeleri gerekmektedir. Öncelikle siteye üye girişi yapılması lazımdır. Sonrasında ise verilmiş olan; http://cgi1.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?CloseAccount linkine tıklanmalıdır. Bu link bireylerin hesap silme sayfasına direkt olarak erişimlerini sağlamaktadır. İsteyen kullanıcılar hesap ayarlarından silme sayfasını manuel olarak da açabilmektedir.

Ebay üyelik iptali için kullanıcılarından belli nedenler istemektedir. Bu alanda kişisel sebepler yani personel reasons kısmına işaret konabilmektedir. Sonrasında ise site hesabı ne kadar süre ile kapatmak istendiğini sormaktadır.

Bu alanda herhangi bir alanın seçiminden sonra ilerleme tuşuna basılmalıdır. Yönlendirmeler kısa sürede hesapların 7 günlüğüne askıya alınmasını sağlamaktadır. Sonrasında ise hesaplar tamamen kapatılmaktadır.

Yorum yapın