Efe Tur Bilet İptali ve İadesi

Efe Tur biletleri online sistemler üzerinden alınabilen ve iptal edilebilen nadir turizm firmalarından bir tanesidir. Bu kapsamda ücretlerde herhangi bir değişim olmamaktadır. Ayrıca biletlerin internet üzerinden yapılması halinde herhangi bir mağduriyet yaşanma ihtimali de yoktur. Üstelik firmanın resmi internet adresinden yapılan bilet satışları ya da rezervasyonlar gerekli şartlar oluştuğunda kısa süre içinde iptal edilebilmektedir.

Efe Tur Bilet İptalinde İşlemler

Kullanıcılar Efe Tur bilet rezervasyon iptali kapsamında aslında herhangi bir işlem yapmak zorunda değildir. Öncelikle rezervasyonlar belli bir süre için geçerlidir. Bireyler o süre içinde rezervasyon yaptırdıkları koltukları satın almak zorundadır. Belirlenen zaman dilimi kapsamında rezervasyonlar bilete dönüştürülmediğinde sistem otomatik bir şekilde rezervasyonları iptal etmektedir. Böylece herhangi ek bir işlem yapılmaksızın rezervasyonların iptali gerçekleşmektedir.

Efe Tur bilet iptali için iki alternatif bulunmaktadır. Müşteriler iptal taleplerini sefer zamanından minimum 24 saat öncesine kadar gerçekleştirdiklerinde daha avantajlı bir konum elde edebilmektedir. Çünkü bu sayede biletlere ödenen ücretlerin iadesi de yapılmaktadır. Uygulama, kanunlarda yazılı maddelere göre işlevselliğini sürdürmektedir. Ancak iptal için sefer zamanından son 12 saat öncesi beklendiğinde ücretler iade edilmemektedir.

Bunun yerine altı ay kullanılabilen açık bilete çevirme prosedürü uygulanmaktadır. Biletler 6 ay içinde kullanılmadığı hallerde yine para iadesi yapılmamaktadır. Süre de uzamadığından ötürü bu tip biletler kullanılmış sayılmaktadır.

“Efe Tur Bilet İptali ve İadesi” üzerine 2 yorum

Yorum yapın