Ehliyet Randevu İptal

Türkiye Cumhuriyeti İç İşleri Bakanlığına bağlı olan Nüfus Ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğüne bağlı olan kurumdan ehliyet randevu iptal ve randevu işlemlerinizi nasıl yapacağınızı bu yazımızda sizlere anlatacağız.

Ehliyet Randevusu Nasıl Alınır?

Ehliyet randevusu alma işlemleri için ilk iş olarak https://randevu.nvi.gov.tr/default/index?type=2 adresine giriş sağlanmalıdır. Buraya girdikten sonra açılan sayfada sizden size ait olan bilgileri gireceğiniz form bulunmaktadır. Bu formu doldurup devam et dediğiniz takdirde randevu tarihinizi alarak bu işleminizi de halletmiş olacaksınız.

Ehliyet Randevu İptali Nasıl Yapılır?

Ehliyet randevu iptal işlemleri içinde ziyaret etmeniz gereken ilgili link Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğüne ait olan yukarıda yer verdiğimiz linktir. Burada tek farklılık yukarıda ki menüde yer alan randevu durumu menüsünden işlemlerimizi yapacak olmamızdır. Randevu iptali gerçekleştirecek kişilerin formu doldurup randevu iptalini gerçekleştirebileceğini belirtelim.

Ehliyet randevusu iptal edeceklerin randevu saatlerine minimum 30 dakika kala randevularını iptal etmeleri gerektiği uyarısı ilgili kurumun web sitesinde de yazmaktadır. Eğer iki kez randevu alıp, o randevuyu iptal etmez ve randevuya gitmezseniz 1 ay süresince sistem üzerinden randevu almanız engellenecektir. Sadece ehliyet randevusu değil, kimlik veya pasaport işlemleriniz içinde sistem 1 ay boyunca sizi engelleyecektir. Sürücü belgesi için istenilen ücretleri de https://ivd.gib.gov.tr adresinden gerçekleştirebileceksiniz. Size bu aşamada ödeme sonrası makbuzu muhafaza etmeniz düşecektir.

Yorum yapın