Emekli Promosyon İptal Etme Ziraat

Banka Promosyonu

Banka Promosyonu tüm çalışan kesim tarafından bankalar tarafından maaşlarını kendi bankalarından almaları karşılığında verilen para miktarıdır. Bu para bankalardan maaş alma karşılığı olarak ödenen bir rakam. Çalışan kesim için alınan promosyon miktarı ile ilgili anlaşmalar toplu olarak işyerleri tarafından yapılır. Ancak emekli olan kişiler bireysel olarak emekli maaşlarını istedikleri bankaya taşıma ve bunun karşılığında da banka promosyonu alma hakkına sahip.

Her banka farklı miktarlarda maaş promosyonu vaat etmekte ve emekli maaşını 3 yıl süre ile sistemde tutmaları karşılığı olarak bu bedeli ödemekte. Emekliler için ayrı bir gelir kapısı olan bu uygulama tüm emekliler tarafından kullanılır. Bankalar emekli maaşının kendi bankalarından alınmasına ek olarak kredi kartı kullanımı, otomatik ödeme talimatı verme gibi konuların da ilavesi ile ekstra promosyon artışı yapmakta.

Banka Promosyonu alınan emekli maaşının karşılığı olarak verildiği için emekli maaş miktarına göre endekslenir. Yani alınan emekli maaşı miktarına göre belirlenen tutarlarda ödenir. Emekli maaşı alan kişilere bu bedel emekli maaşlarını taşıdıkları ayı takip eden aydan itibaren toplu olarak ödenir. Bu ödeme yapıldıktan sonra vaat edilen süre kadar o banka ile çalışmak gerekir.

Emekli Promosyon İptal Etme Ziraat

Emekli Promosyon İptal Etme Ziraat

Emekli maaşı alan kişiler tarafından banka değişikliği yapılmak istenildiğinde alınan promosyonun iptal edilmesi gerekir. Aksi taktirde yeni bir bankaya geçmek söz konusu olmaz. Bu nedenle bu işlemin yapılması zorunlu bir şeydir. Bankalar yıllar içerisinde alınan promosyon miktarı ile ilgili sürekli değişiklikler yapar. Bu değişiklikler sonucu alınan promosyon tutarının çok üzerinde bir tutar vaat eden bankaya emekliler geçmek ister.

Emekli Promosyon İptal Etme Ziraat Bankası içinde geçerli bir olay. Emekli kişi yeni bir bankaya transfer işlemi yapabilmek için aldığı promosyonu iptal ettirmek durumunda. Bunun için promosyon aldığı banka şubesine şahsen başvurmak ve ilgili formları doldurmak zorunda. Başvuru yaptıktan sonra aldığı promosyon tutarı üzerinden bir hesaplama yapılarak kalan sürelere ait promosyon miktarı banka tarafından talep edilir.

Talep edilen geri iade edilecek promosyon tutarı emekli tarafından bankaya ödeme yapıldığında yeni bir bankaya emekli maaşını nakil etmek mümkün hale gelir.

Promosyon İptalinde Dikkat Edilecek Hususlar

Banka Promosyonu iptal ederken birtakım hususlara da dikkat etmek gerekir. Öncelikle alınan promosyon miktarının yeni alınacak promosyon miktarından daha az olması önemlidir. Aksi takdirde üstüne para ödemek durumunda kalırsınız. Bunun dışında banka promosyon ödemesi yapılır iken bir takım ek hizmetler ve ek kartlar almış iseniz bu kartların da iptali gerekir. Çünkü yapılan anlaşmalarda maaş karşılığı bu kartlar verilmiş ve ona göre ücretleri sıfırlanmış olabilir.

Promosyon iadesi yapılıp banka değişikliğine gidildiğinde eski bankaya ait kartlardan aidat alınması söz konusu olabilir. Bu hususa ayrıca dikkat etmek gerekir. Bankaya promosyon anlaşması yapılması aşamasında ne gibi taahhütlerde bulunulduğuna dikkat edilmesi önemli.

Yorum yapın