Enerjisa Abonelik İptal

Enerjisa kurumsal bir firma olarak abonelerinin iptal işlemlerinde farklı seçenekler sunmaktadır. Enerjisa’nın sunmuş olduğu yollardan herhangi birini kullanarak kolayca abonelik iptal işlemlerini yapabilirsiniz. Bu yazımızda kullanıcıların Enerjisa abonelik iptal başvurularını nasıl yapabileceklerine dair kısa bir bilgilendirme yazısı hazırladık.

Enerjisa Abonelik İptal

Enerjisa Abonelik İptal Başvuruları Nedir?

Enerjisa, abonelik iptali işlemlerini birçok kanal aracılığı ile yapmaktadır. Bunlardan herhangi birini kullanarak kolayca abonelik iptali yapabilirsiniz. Ancak Enerjisa bazı konularında abonelerinin dikkatli olmasında fayda olacağını belirtmektedir. Bunlardan en önemlisi abonelerin abonelik iptal işlemlerin iptal talebinizi başvuru tarihinizden itibaren en geç 14 iş günü içerisinde yapmanız gerektiğidir. Bu yazımızda iptal işlemlerinin ne olduğu, hangi süreçlerde sizlerden hangi bilgi ve belgelerin istendiğini belirtmek istedik.

Enerjisa abonelik iptal işlemlerinde iptal talebiniz ile beraber dağıtım şirketi, elektrik sayanıza ait son kullanım endekslerini almak ve kapanış işlemlerini yapmak üzere adresinize gelmektedir. Son endeks ve fiziki kapanış/mühürleme işlemlerinden sonra alınan endeksler kapanış faturasının düzenlenmesi amacı ile perakende şirketlerine iletilmektedir. Perakende şirketi tarafından oluşturulan kapanış faturasının tutarı, abonelik ile birlikte ödemiş olan güvence bedelinden düşülür ve kalan bedel kullanıcı tarafından seçilen iade kanalı aracılığı ile belirtilen sürede aktarımı yapılır.

Enerjisa Sözleşme Sonlandırma (Tahliye) İşlemini Nasıl Yapılmaktadır?

Enerjisa, sözleşmelerinizi sonlandırma işlemleri için birçok farklı kanal sunduğunu yukarıda belirtmiştik. Bunlar;

 • Enerjisa hizmeti sunan size en yakın hizmet noktamız
 • 444 4 372 numaralı müşteri destek hattımız
 • Enerjisa online hizmet merkezi web sitemiz
 • Enerjisa mobil uygulaması
 • Enerjisa, E-devlet uygulaması üzerinden ulaşabilirsiniz.

Enerjisa abonelik iptal ya da sözleşme iptali işlemlerinde sözleşme sahibi olarak müşteri numaranız ve kimlik belgeniz ile bizzat başvuru yapabileceğiniz gibi herhangi bir kişiye vereceğiniz vekalet ve kimlik belgesi ile de bu işlemi kolayca yapabilme hakkınız bulunmaktadır. Abonelik iptallerimizde kullanıcılarımızdan talep ettiğimiz bazı bilgi ve belgeler ise şöyledir;

 • Tahliye işlemini yapacağınız evinize ait bir tesisat numarası veya sayaç seri numarasının ikisi ya da herhangi biri
 • Güvence bedeli iadenizin banka kanalıyla almak isterseniz herhangi bir banka fark etmeksizin IBAN bilgileriniz (ancak vereceğiniz IBAN bilgisi mutlaka sizin adınıza ve vadesiz hesap olmalıdır.) Güvence bedeli iadesi için banka hesap ilgileriniz yoksa PTT aracılığıyla da iadeyi geri alabilirsiniz.
 • Geçerli bir kimlik (Doğrulama esnasında bakılır ardından kullanıcıya geri verilir).

Enerjisa Abonelik İptal İşlemi

Enerjisa abonelik iptalinde sizden istenen tüm belgelere sahipseniz kendinize en uygun iptal kanalını seçerek Enerjisa abonelik iptal işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Enerjisa mobil uygulama ile işlem yapmak için;

 • Enerjisa uygulamasını akıllı cihazınıza yükleyin.
 • Enerjisa mobil uygulamasına giriş yapın
 • Enerjisa abonelik iptal yazan alana tıklama yapın ardından sistem tarafından sizden istenen bilgi ve belgeleri yükleyin ve süreci başlatın.

Enerjisa tarafından size sunulan abonelik iptal işlemlerini kullanarak kolayca abonelik iptali yapmak için Enerjisa web sitesi üzerinden detaylı bilgiler edinebilirsiniz. Abonelik iptal işlemlerini çok kısa sürede tamamlayacağınız tüm yöntemleri bu yazımızda sizlere açıkladık. Detaylı bilgi için iletişime geçiniz.

Yorum yapın