EnerjiSA Elektrik Abonelik İptali 2023

Enerjisa, Türkiye’nin en büyük enerji şirketlerinden biridir. Şirket, 2013 yılında Türkiye’nin önde gelen sanayi kuruluşlarından Sabancı Holding ve Avusturya’nın enerji şirketi E.ON tarafından ortaklaşa kurulmuştur.

Enerjisa, elektrik üretimi, dağıtımı ve ticareti, doğal gaz dağıtımı ve pazarlama, yenilenebilir enerji kaynakları gibi faaliyetleri kapsayan geniş bir yelpazede hizmetler sunar.

Enerjisa, Türkiye’nin birçok bölgesinde elektrik dağıtım hizmeti vermektedir. Ayrıca, elektrik üretim tesisleri ile de birçok proje gerçekleştirmiştir. Şirket, rüzgar enerjisi, hidroelektrik, jeotermal ve güneş enerjisi gibi yenilenebilir enerji kaynaklarına da yatırım yapmaktadır.

Enerjisa, müşterilerine çevrimiçi işlem avantajları sunarak, fatura ödeme, abonelik işlemleri ve tüketim bilgilerini görüntüleme gibi işlemleri kolaylaştıran bir uygulama sunar.

Enerjisa, sürdürülebilirlik konusunda da önemli çalışmalar yapmaktadır. Şirket, sürdürülebilir enerji çözümleri sunarak çevre dostu projelere destek verir ve enerji tasarrufuna yönelik faaliyetler gerçekleştirir.

 

EnerjiSA bünyesinde pek çok firmayı barındıran bir şirkettir. Sabancı Holding’e ait olan bu şirket Başkent, Ayedaş ve Toroslar elektrik dağıtım şirketlerini bünyesinde barındırmaktadır. Şirket bu firmalarla 14 ilde 20 milyon kişiye elektrik dağıtım hizmeti vermektedir. Şirket sayesinde bunca insan elektrikten faydalanmaktadır.

Şirketin ifadesine göre her 4 kişiden birisi şirketin elektriğinden yararlanmaktadır. Günden güne gelişimini sürdüren şirketin elektrik dağıtımından ayrılmak isteyen kullanıcılar bunun nasıl olacağını merak etmektedir. Bunun için EnerjiSA üyelik iptali işlemlerinin nasıl olacağına dair bir araştırmaya girmektedir. Şirketin müşterileri için hazırladığı bazı yöntemler onların üyelik silme işlemlerinin hızlı ve kolay bir şekilde yapmasını da sağlamaktadır.

EnerjiSA Üyelik İptali Nasıl Olur?

EnerjiSA şirketine bağlı herhangi bir firmadan elektrik dağıtımından faydalanan müşteriler bazı nedenlerden dolayı üyeliklerini iptal ettirebilmektedir. Bunun en fazla nedenlerinin başında ise taşınma işlemi olmaktadır. EnerjiSA üyelik silme işlemleri için müşterilerin belli başlı işlemleri yapması gerekmektedir. Bu işlemler gerçekleştikten sonra iptal işlemleri de hızlı bir şekilde gerçekleşmektedir.

Müşterilerin yapması gereken işlemlerin en başında evlerinin tesisat veya sayaçlarının seri numaralarını öğrenmesi gerekmektedir. Bundan sonra müşteriler nüfus cüzdanlarını eğer abone sahibi değil ve vekâlet ediyorlarsa vekâletname belgelerini götürmesi gerekmektedir. Güvence bedelinin hızlı bir şekilde şirket tarafından hesaplarına yatırılmasını isteyen müşteriler vadesiz hesaplarının IBAN numaralarını da müşteri hizmetlerine bildirmesi gerekmektedir.

EnerjiSA Üyelik İptali

İşlemlerinin şubede hızlı bir şekilde gerçekleşmesini isteyen müşteriler 444 4 372 numaralı hattan randevu alabilmektedir. Bütün bu işlemlerden sonra EnerjiSA üyelik kapatma işlemi yerine gelmektedir.

İNCELEYİN: Homm Bitkisel Üyelik İptali

Yorum yapın