Enerya Aboneliği Nasıl İptal Edilir?

Enerya doğalgaz aboneliği alanında hizmet sunumları gerçekleştirmektedir. Firmanın hizmet alanı oldukça geniştir. Hem konutlar hem de işyerleri kendilerine en uygun gelen koşullar altından aboneliklerini başlatabilmektedir. Abonelikler sırasında yapılan sözleşmeler, sözleşmelerin fesih edilmesi ile birlikte abonelik iptaline yol açmaktadır. Sözleşme fesihleri müşteri isteğinden kaynaklanabildiği gibi ödeme kurallarına uyulmadığı için firma talebi ile de gerçekleşebilmektedir.

Abonmanların Enerya abonelik iptali için gerekli olan belgeleri ile birlikte başvurularda bulunmaları gerekmektedir. Kimlik fotokopisi ve aslı istenen belgelerin temelini oluşturmaktadır. Ayrıca her sözleşmede bir müşterinin ismi ve imzası bulunmaktadır iptal işlemlerinde sözleşmede ismi ve imzası bulunan kişilerin yer alması şartlardandır. Kurumların abonmanlık iptallerinde ise resmi olarak yetkilendirilmiş kişiler işlem görebilmektedir. İptal taleplerinin verilmesinden sonra belirlenmiş tarihlerde abonmanlıklar iptal edilmektedir.

Enerya Aboneliklerinde Ücret İadesi

Enerya doğalgaz abonelik iptalinde iki türlü ücret iadesi gündeme gelmektedir. İlki bağlantı bedelleridir. Bağlantı bedelleri servis hattının yapımı için sözleşme sırasında alınmaktadır. Verilmiş bir hizmet karşılığında alınan bu para aboneliklerin iptal edilmesi halinde iade edilmemektedir. Ancak güvence bedelleri için aynı durum söz konusu değildir.

İptal talerlerinde kullanıcılar IBAN numaralarını da bırakmaktadır. Talepler sonrasında son ay fatura miktarları güvence ödemelerinden düşülmektedir. Geride kalan miktarlar ise TÜFE oranlarının uygulanması ile birlikte alınmış olan IBAN numaralarına yatırılmaktadır. Bu işlem en çok on beş günde tamamlanmaktadır.

Yorum yapın