Enpara Hesabı Nasıl Kapatılır?

Enpara, son yıllarda kullanım oranları giderek artan vadesiz banka hesap alternatiflerinden biridir. Dijital bankacılık avantajlarından yararlanmak isteyen pek çok kişi QNB Finansbank ile Enpara hesabı açtırmışlardır. Hesaplar halen müşterilerinin büyük bir bölümünü memnun etmektedir. Ancak yine de özel ya da farklı nedenler yüzünden hesap kapatma işlemlerinin yapılması gerekebilmektedir. Bu gibi durumlarda izlenmesi gerekli olan yol haritası banka tarafından açıklanmıştır.

Enpara Hesap Kapatma İşlemleri

Kullanıcıların Enpara hesap kapatma işlemleri için tercih edebilecekleri farklı yöntemler bulunmaktadır. Direkt olarak bankaya başvuruda bulunarak bireysel işlemler sayesinde beklemeden istenen hesap türlerinin kapatılması mümkündür. Ancak işlemin gerçekleşmesi için banka müracaatları mecburi değildir. Enpara çözüm merkezi hattı olan 0850 222 36 63 numaralı hattan da kısa sürede hesaplar kapatılabilmektedir.

Enpara hesap kapatmanın bir diğer yolu da online işlemlerdir. Bankanın online sistemlerini kullanan ve hali hazırda bir şifresi bulunan bireyler girişleri neticesinde hesaplarını görüntülemelidir. Vadeli ve vadesi olmak üzere iki temel başlık altında yayımlananlardan hangisi kapatılmak isteniyorsa ona tıklanarak yönlendirmeler üzerinden Enpara hesabının kapatılması mümkündür.

Ayrıca aynı işlem için bankanın mobil uygulamasından işlem görmek de mümkündür. Mobil uygulama ücretsiz bir şekilde indirilebilmektedir.  Hesap görüntüleme alternatifleri bu uygulama içinde de olduğu için akıllı cep telefonları ya da tablet bilgisayarlardan uygulamaya giriş yapılarak istenen Enpara hesapları kapatılabilmektedir.

Yorum yapın