Facebook Arama Geçmişini Silme

Facebook, sosyal ağlar üzerinde en çok üyeye sahip olanlarından biridir. Kullanım yılı da oranları da fazla olduğu için Facebook içerisinde geçmişte yapılmış olan arama işlemleri ileri dönemlerde bireylerin mutsuz olmasına neden olabilmektedir. Ya da bireyler ortak olarak kullandıkları hesaplardan gerçekleştirdikleri aramaları gizlemek isteyebilmektedir. Facebook geçmişi silmek konusunda kullanıcılarına farklı imkânlar tanıyarak bu alanda ortaya çıkabilecek sorunları da engellemiş olmaktadır.

Facebook Arama Geçmişi Silinmiyor / Silemiyorum Diyenler ?

Facebook sosyal paylaşım sitesinde arama geçmişi ve hareketler dökümünü silemiyorsanız bu yazımızda belirtilen adımları uyguladığınız takdirde başarılı bir şekilde silme işlemi gerçekleşecektir.

Bireyler Facebook içerisindeki arama geçmişini temizlemek konusunda farklı alternatiflere sahip olabilmektedir. İsteyen kullanıcılar yapmış oldukları birkaç aramayı silerek işlemlerini tamamlayabilmektedir. Ya da o anki zamana kadar yapılmış olan aramaların tamamı silinebilmektedir. Böylelikle Facebook kullanımlarına temiz bir sayfa açılmış hissi de duyumsanabilmektedir. Aynı şekilde Facebook hareket geçmişi silmek de mümkündür.

Facebook Geçmişi Temizleme

Kullanıcıların Facebook hesaplarındaki geçmişlerini temizleyebilmeleri için hesaplarına giriş yapmaları gerekmektedir. kullanıcı ismi ve şifre ile birlikte yapılan girişlerden sonra ise ana sayfanın sağ üst köşesinde olan profil amblemi üzerine tıklanmalıdır. Ekranlara gelen yeni sayfa içerisinde hareketler dökümünü almak bir sonraki aşama olarak görülmektedir.

Facebook arama geçmişini silmek için bu alandaki filtreler bölümüne gelinmelidir. Filtrelerden ziyaret edilen sayfalarda arama yapılan isimlere ve kelimelere kadar her şeyin silinmesi mümkündür. Üstelik Facebook üzerinden arama geçmişini silmek sadece bilgisayarlı girişler ile yapılmamaktadır. Aynı işlem uygulamanın mobil uygulamasından da kısa sürede gerçekleştirilebilmektedir. Açılan sayfada sol tarafta listelenen filtreler kısmından “Arama Geçmişi” seçeneğini seçiniz.

Arama geçmişine tıkladıktan sonra açılan sayfada üst tarafta bulunan “Arama Kayıtlarını Sil” seçeneğine tıklayınız.

Yorum yapın