Facetune Aboneliği Nasıl İptal Edilir?

Facetune aboneliği gibi İOS üzerinde pek çok farklı uygulama bulunmaktadır. Var olan uygulamaların bir bölümü daha iyi kullanım avantajları için uygulama içi satın alma alternatifleri bulundurmaktadır. Bireylerin abone oldukları uygulamayı artık kullanmak istememeleri halinde o uygulamayı cihazlarından silmeleri yeterli gelmemektedir. Çünkü abonmanlık halen devam etmektedir. Ödemelerin sona erebilmesi için belli adımlar izlenerek aboneliklerine iptal edilmesi gerekmektedir.

Facetune Abonelik İptalinde Adımlar

Kullanıcıların Facetune abonelik iptali için tabletlerinden ya da akıllı cihazlarından ayarlar bölümüne giriş yapmaları gerekmektedir. Açılan menü içinde “iTunes ve App Store” başlığı bulunmaktadır. Bu alana gelmek abonmanlık iptallerindeki ikinci adımdır. Sonrasında şifre eşliğinde yapılan girişler kapsamında Apple Kimliğini Göster sekmesine kadar gereken yönlendirmelerin takip edilmesi istenmektedir. Bu alanda aboneliklerin yönetildiği “Abonelikler” başlığı bulunmaktadır.

Facetune dâhil olmak üzere herhangi bir aboneliğin iptali için buraya girilmesi gerekmektedir. Facetune aboneliğini iptal etmek için hali hazırda açılmış olan sayfa içerisinden Facetune uygulamasının seçilmesi gerekecektir. Yenilenen sayfada Facetune kullanım özelliklerine yönelik bir takım bilgilendirmeler bulunmaktadır. En alt kısma gelindiğinde ise kırmızı renklerle vurgulanmış iptal seçeneği göze çarpmaktadır.

Kullanıcılar bu alandan aboneliklerini kolaylıkla sonlandırabilmektedir. Sadece iptal butonuna basarak onay verilmesi yeterlidir. Üstelik uygulamanın tekrar kullanılmak istenmesi durumlarında yeniden yüklenmesinde de herhangi bir problem yaşanmamaktadır. Apple sahipleri bu gibi konularda isteklerine göre hareket edebilmektedir.

Yorum yapın