Flickr Üyeliği Nasıl Kapatılır ?

Flickr, hizmet vermeye 2004 yılında başlayan bir sosyal paylaşım sitesidir. Platformun asıl popülerliğini yakalaması 2005 yılında Yahoo tarafından satın alınmasından sonra başlamıştır. Kullanıcılar Flickr adresine üye olarak fotoğraflarını arkadaşları ile paylaşabilmektedir. Aynı şekilde bireylerin arkadaşlarının paylaşmış oldukları fotoğrafları beğenmek ya da yorumlamak gibi hakları da bulunmaktadır.

Kullanıcıların ücretsiz şekilde hesap açabildikleri Flickr adresindeki üyelik işlemlerini sonlandırmak hakları da bulunmaktadır. Site, bu alanda bireysel şekilde hareket edilmesini mümkün kılmıştır. Kullanıcılar Flickr üyelik kapatmak için siteye her zamanki şekilde giriş yapmalarının ardından alt kısımda anlatılacağı yönlendirmeler üzerinden hareketlerini tayin etmelidir.

Flickr Hesabı Nasıl Silinir?

Flickr üyelik silme işlemlerinde girişlerin yapılmasının ardından hesap silme linkine tıklanmalıdır. http://www.flickr.com/profile_delete.gne şeklinde olan link, bireylerin bilgilerinin tamamının silinmesini sağlamaktadır.

Kullanıcılar bilgilerine bir daha erişim sağlayamayacakları için hesaplarından edinmek istedikleri görselleri kaydederek ilerideki dönemlerde pişmanlık yaşamaktan kendilerini koruyabilmektedir. Ayrıca silme işlemleri bireylerin sistem üzerindeki bilgilerinin de oradan kalkmasını sağlamaktadır.

Kullanıcılar Flickr hesap kapatmak için şifre ya da kullanıcı isimlerini unuttukları takdirde siteden yeni bir şifre talep etmelidir. Mail adresleri üzerinden yenilenebilen şifrelerin elde edilmesinden sonra siteye anında giriş yapılabilmektedir.

Bu sayede giriş işlemleri verilen hesap kapatma linki ile Flickr üyeliklerinin silinme aşamasına geçilebilmesine olanak tanımaktadır. Kullanıcıların hesaplarını silmelerinden sonra farklı isimlerle yeniden Flickr hesabı açmaları mümkündür.

Yorum yapın