Flo Sipariş Ürünlerinin İptal ve İade İşlemleri

Türkiye’nin farklı şehirlerinde ayakkabı mağazaları bulunan Flo, internet mağazacılığında da kendini oldukça geliştirmiş durumdadır. Bireyler artık online olarak da alışverişlerini gerçekleştirebilmektedir. Bu gibi durumlarda hatalı sipariş vermek ya da siparişten pişman olmak gibi durumlar ortaya çıkabilmektedir. Kullanıcılar ortaya çıkan sonuçlar neticesinde ürünlerini iptal edebilmektedir.

Flo ürün iptali ve iadesi birbirlerinden sistem olarak ayrılan işlemlerdir. Kullanıcıların iptal işlemlerine başvurabilmeleri için siparişlerinin henüz faturasının kesilmemiş olması gerekmektedir. Faturası kesilmemiş olan siparişlerini iptal etmek isteyen kullanıcılar için siparişlerim kısmından istenen siparişe tıklanması gerekmektedir. Henüz fatura kesilmemiş ise sipariş iptal butonu sağ kısımda kendini belli etmektedir. Butona basan kullanıcıların siparişleri iptal edilmektedir.

Flo İade İşlemleri

Kullanıcılar için Flo sipariş iptali faturası kesilmiş olan ürünlerde gerçekleşmemektedir. Bu gibi ürünlerde sonraki adım olan iade işlemleri üzerinden hareket edilmektedir. Öncelikle ürünlerin iadesi için geçerli olan süre 60 günden oluşmaktadır. bu neden yüzünden 60 gün içerisinde gerek online sistem üzerinden gerek mağazalar üzerinden iade işlemleri başlatılabilmektedir.

Flo ürün iadesi için mağazaları tercih eden müşteriler, mağaza çalışanları tarafından yönlendirilmektedir. İşlemlerini online olarak yapmak isteyen bireyler ise firmanın anlaşmalı kargo şirketi olan MNG Kargo’ya gitmelidir. Kargo şirketine ürünün faturası ile birlikte teslim edilmesi çok önemlidir. İadesi yapılan ürünler firmaya ulaşıp incelemesinin ardından kısa süre içinde ücretler geri ödenmektedir.

“Flo Sipariş Ürünlerinin İptal ve İade İşlemleri” üzerine 12 yorum

Yorum yapın