Foursquare Üyeliği Silme

Foursquare, 2009 yılında Dennis Crowley ve Naveen Selvadurai tarafından ABD’de kurulmuştur. Sosyal bir ağ olan Foursquare’yi diğer sosyal ağlardan ayrı tutan en önemli özelliği konum tabanlı olmasından ileri gelmektedir. Kullanıcılar Foursquare sayesinde gittikleri bir şehir ya da bir restoran hakkında yorumlar yapabilmektedir. Bunun yanı sıra mekânların yıldızlanması da mümkünüdür.

Foursquare, bir yere ilk kez giden kullanıcıların diğer insanlardan görüş almasını da sağlamaktadır. Bu sayede ilk kez gidilen yerlerde hangi mekânların popüler olduğu anında öğrenilebilmektedir. Bireylerin Foursquare hesaplarını rahatlıkla kullanmaları için sistemin ara yüzü oldukça sade tutulmaktadır. Bu sayede Foursquare üyelik kapatma işlemleri de zorlanmadan yapılabilmektedir.

Foursquare Hesabı Nasıl Silinir?

Foursquare hesap silme işlemlerinde pek çok online platformda olduğu gibi üye girişi yapılmasını şart olarak koşmaktadır. Ancak site, hesap silme işlemlerini tam olarak gerçekleştirmektedir. Yani kullanıcıların hesaplarını kapamalarından sonra yeniden aynı bilgilerle siteye giriş yapmaları mümkün değildir. İşlemlere başlamadan önce hesap silmenin paylaşılan içeriklerin tamamını ortadan kaldıracağının da bilinmesi gerekmektedir.

Bireyler Foursquare hesabı silmek için giriş işlemlerinin ardından https://tr.foursquare.com/delete_me linkini açmaları gerekmektedir.

Site, tamamen Türkçe dil özelliğine sahip olduğundan ötürü silme işlemlerinde istenenlerin yerinme getirilmesi çok basittir. Kullanıcılar açılan sayfada gerekli bilgileri doldurmalarından sonra tek İngilizce buton olan “Delete Account” a tıklayarak hesaplarını doğru ve eksiksiz bir biçimde kapatabilmektedir.

Yorum yapın