Fransa Vize Randevu İptali

Fransa vize randevu iptali internet üzerinden gerçekleştirilebilmekte ama ilgili web sitesinin Fransızca olmasından kaynaklı olarak birçok insan işlemlerinde ilerleme sağlayamamaktadır. Fransa vize randevu iptali için https://france-visas.gouv.fr/ adresini ziyaret etmelisiniz. Burada daha önce randevu olurken oluşturduğunuz üyelik bilgileri ile giriş sağlamanız gerekmektedir. Bu aşamadan sonra size özel panele sorunsuz giriş sağlayacak ve bu panelde randevu iptalinizi gerçekleştirebileceksiniz. Tüm bunlarla uğraşmak istemiyorum diyorsanız iki seçeneğiniz daha bulunuyor.

Fransa Vize Randevu İptali Nasıl Yapılır?

Vizenizi iptal etmek için Türkiye’de yer alan Fransa konsolosluklarına giderek iptal etme işlemi halledilebilir. Oraya gitmek ile ve belgeler ile uğraşmak istemiyorsanız veya bu süreci en hızlı şekilde halletmeniz gerekiyor ise VFS Global gibi özel şirketler ile iş birliği yapabilirsiniz. Bu özel şirket ile randevuyu internet üzerinden alabileceğiniz gibi yine web siteleri üzerinden iptal etme işlemi gerçekleştirilebilir.

Fransa Vize Randevusu Nasıl Alınır?

Yukarıda sizlerle paylaştığımız link ile vize randevunuzu da alabilmektesiniz; ama site Fransa’nın resmi sitesi olduğu için Fransızca dili ile hizmet veriyor. Fransızca diline hakim değilseniz ve bu siteden üyelik açamıyor ve daha ilerisine gidemiyorsanız https://www.vfsglobal.com/France/Turkey/pdf/fill-your-application.pdf bu link üzerinden Türkçe neler yapmanız gerektiği anlatılmaktadır.

PDF dosyasında yer alan bilgiler size nerede ne yapmanız gerektiğini eksiksiz anlatmaktadır. Siteyi translate ile de çevirebilirsiniz; ama bu durumda bazı yerler tam çevirisi olmadığından sizi yarı yolda bırakabilir.

Yorum yapın