Garanti Bankası Bireysel Emeklilik (BES) İptali

Bireysel emeklilik sistemi her geçen yıl önemini arttırırken devlet, sisteme girişi kolaylaştırmanın, çıkışın ise çok uzun vadelerde olabileceği bir sistemi hayata geçirmeye hazırlanmaktadır.

Mevcut durumda bireysel emeklilik sisteminden kayıtsız şartsız ve kesintisiz cayma/iptal hakkı 2 ay iken, bu sürenin 2 yıla kadar çıkarılması gündeme gelmektedir.

Bireysel Emeklilik sistemi aktif çalışma hayatınızda yaptığınız birikimleri uzun vadeli yatırıma yönlendirerek emeklilik döneminizde yaşam standartlarınızı koruyabilmeniz için size ek gelir Sağlayan bir sistem olarak tanımlanabilir.

Ancak günümüzde ülkemiz şartlarında 100 TL nin bile bir aile için çok önemli olduğunu düşünürsek bireysel emeklilik sistemine  zorunlu olarak dahil edilenlerin sistemden çıkması doğal karşılanmaktadır.

Ülkemizin en büyük bankalarından olan Garanti Bankası’nın iştiraki olan Garanti emeklilik sistemi de gerek Bireysel emeklilik gerekse Otomatik katılım sistemi faaliyetlerini sürdürmektedir.

Garanti Bireysel Emeklilik Ve Otomatik Katılım İptal Etme 

Bireysel emeklilik sistemine girişler tek imza ile mümkün olurken, Bireysel Emeklilik Sisteminden çıkışlar bir o kadar uğraştırıcı ve zorluklarla doludur.

Garanti bireysel emeklilik ve Garanti otomatik katılım bireysel emeklilik iptal işlemleri için yapmanız gereken adımları sıralayalım.

Garanti bireysel emeklilik sisteminden İnternet/cep şube ile 444 0 336 Garanti Emeklilik Çağrı Merkezini arayarak Garanti Bireysel Emeklilik İptal işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

İnternet/cep Şubeden iptal işlemlerinizi yapmak istiyorsanız https://www.garantiemeklilik.com.tr/ adresine girerek sağ üst kısımda bulunan Bireysel internet Şube linkine tıklayarak açılan pencerede; hem Garanti Bankası müşteri bilgilerinizi kullanarak hem de Garanti Emeklilik müşteri no bilgilerinizi kullanarak giriş yapabilirsiniz.

TC kimlik numaranız ve şifrenizle giriş yaptıktan sonra sözleşmeden ayrılma seçeneğini tıklayarak gerekli adımları takip edebilirsiniz.

Burada ben size tüm bireysel emeklilik sistemlerindeki çıkış mantığının aynı olduğunu hatırlatmak isterim. Hangi kanaldan olursa olsun gerekli işlemleri tamamladıktan sonra Bireysel Emeklilik sisteminden kolaylıkla çıkış yapabilirsiniz.

Bu işlemler ise ; herhangi bir kanaldan Bireysel Emeklilik Ayrılma Talep Formu , Bireysel Emeklilik Hesap Özeti, Bireysel Emeklilik Ayrılma Bilgi formlarına imza atarak ilgili emeklilik şirketinin e-posta, faks, veya posta adreslerine ulaştırarak Bireysel emeklilik iptal işlemlerinizi ve bireysel emeklilik sisteminden çıkış işlemlerinizi kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Yorum yapın