Garanti Bankası Hesabı Nasıl Kapatılır?

Türkiye çapında oldukça popüler olan ve kampanyaları ile müşterilerini memnun eden Garanti Bankası son derece bilindiktir. Müşterilerini çeşitli olanaklar ile bünyesine dahil etmesinin ardından memnuniyetlerini sağlamaya çalışırlar. Buna rağmen müşterileri zaman zaman bankanın hizmetlerinden memnun kalmayabilir ve farklı bir bankaya geçiş yapmayı isteyebilir. Bu bağlamda Garanti Bankası hesap kapatma işlemleri sık sık kullanılır. Banka bünyesinde hesap kapatma işlemi yapmayan müşterilerin 180 gün boyunca işlem görmeyen hesapları hareketsiz hesap olarak tanımlanır.

Hesap kapatmak için öncelikle 444 0 333 numaralı banka müşteri hizmetlerini arayarak detaylı bilgi almak şarttır.

Gerekli bilgilerin alınmasının ardından sonra bilinmelidir ki, hesap kapatma işlemleri sadece şubeler nezdinde gerçekleştirilmektedir. Kişilerin bu şubelerde işlem tamamlaması zorunludur.

Garanti Bankası Şubesi’nde Hesap Kapatma

Garanti Bankası hesap kapatma işlemi için bankaya gitmek zorunludur. Müşteri kendisine en yakın bankayı bankanın resmi internet sitesinde bulunan şubelerimiz bölümünden öğrenebilir. Şubenin öğrenilmesinin ardından bankaya giderek hesap kapatma talebinde bulunabilirsiniz. İçerisinde bakiye ve yatırım işlemleri bulunuyorsa öncelikli olarak bu bakiye ve yatırımları çekmek şarttır. Ardından borcu bulunmayan ve aktifliği sonlandırılmak istenen hesaplar kapatılır.

Garanti Bankası hesabını kapatma işlemi şubelerden tamamlanmasının ardından kişinin banka ile ilişkisi kalmaz. Kısa sürede işlem tamamlanma garantisi ile birlikte hesaplar kapanır. Dilekçe ve kimlik fotokopisi gibi belgeler ile gitmek de ayrı bir şarttır.

Yorum yapın