Garanti Kredi Kartı İptal Etme 

Garanti kredi kartı iptal etme için birden fazla yol vardır. Kişiler uygulama üzerinden ya da birebir görüşmelere iptal etme kararlarını işleme sokabilir. Garanti kredi kartı iptal etme seçeneği için kullanılabilecek ilk yol Garanti BBVA Mobil Uygulaması üzerinden kart iptal seçeneğinin seçilmesidir. Uygulama üzerinden bu işlem yapıldıktan sonra tekrar şubeye gidilmesine vb. zahmetlere girilmesine gerek yoktur. Kişiler doğrudan bu şekilde kart iptal işlemi gerçekleştirebilir. İkinci seçenek şubeye gitmektir. Bazı kişiler özellikle yaşı grubu olarak birkaç kuşak yukarıda bulunanlar internet kullanımını tam olarak anlayamadıkları ve kullanırken sıkıntı çektikleri için doğrudan şubeye gitmek isteyebilir. Bu seçenekle de kart kapatma işlemi yapılması mümkündür. Üçüncü seçenek yine telefon üzerinden gerçekleştirilir. Garanti BBVA Müşteri İletişim Merkezi aranarak Garanti kredi kartı iptal etme isteği belirtilir. Müşteri temsilcisinin yönlendirmeleri sayesine kredi kartı iptal işlemi tamamlanır.

Garanti kredi kartı iptal etme

Kredi Kartı Nedir?

Kredi kartı nakit paraya alternatif olarak üretilen ve dünyada kullanımı her geçen gün daha çok yaygınlaşan bir ödeme aracıdır. Kredi ihtiyaçlar doğrultusunda geri ödenmek üzere alınır. Kredi vermeye ehil bankalar tarafından kredi verilir. Kredi verilme sözleşmesi olmadan kredi kartını kişiye vermek ve kullanıp ödememesini beklemek yanlıştır. Kredi kartı ile POS cihazı bulunan her noktada alıveriş yapılma imkanı vardır. Alışveriş yaparken çok yüksek meblağlarda paralarla gezmek kişi için risklidir. Kişinin bu kadar parayı bir anda pahalı bir şeye vermesi de ekonomik olarak bir dar boğaz yaratabilir. Bu yüzden kişinin önce bu parayı harcayıp sonra taksitlendirerek ödemesi bütçesine daha uygun olur. Kredi kartı kullanan kişiler bu kullanılan tutarı geri ödeyeceğini bilerek kullanmalıdır. Harcanan miktar aynı şekilde bazen faizleri de eklenerek geri ödenir. Bu yüzden temkinli davranılmasında fayda vardır.

Kredi Kartı Nasıl Alınır?

Kredi kartı için bankaya başvurulması gerekir. Kredi kartı kullanmak için yeterli olan şartları sağlayan herkes bir bankaya başvurması durumunda kredi kartı alabilir. Bankaya şubeye gidilerek başvurulabilir. Genel hizmet şartlarına ilişkin birkaç yüz sayfa yazı kişinin önüne konularak imzalanması sağlanır. Kişi şubeye gitmeden mobil bankacılık hizmetine başvurarak da telefon üzerinden kredi  kartı başvurusu yapabilir. Aynı şekilde doğru numaraya mesaj atılarak da kredi çekmek mümkündür. Kişiler gerekli şartları sağladıktan sonra başvuru yapmalarında herhangi bir sıkıntı yoktur. Kredi kartı alabilir.

Kimlere Kredi Kartı Verilir?

Kredi kartı verilirken öncelikle kişinin yaşına bakılır. 18 yaşından küçük bir çocuğa kredi kartı verilmez. Kullanma biçimine hakim olamayacak hakkında savurganlık kararı bulunan kişilere de kredi kartı vermek mümkün değildir. Kredi kartı kredi notu yüksek olan kişilere verilir. Garanti kredi kartı iptal etme işleminde sorulduğu gibi kişinin kimlik bilgileri sorularak kredi kartı vermek mümkündür. Kredi kartı alınırken bu kredi kartını karşılayabilecek bir gelirin de olması gerekir. Düzenli bir geliri olmayan kimselere kredi kartı verilmez.

 

Yorum yapın