Garenta Araç Rezervasyon İptal ve İade

Garenta araç rezervasyon iptalinde farklı koşullar göz önünde bulundurularak işlem görülmektedir. Firma, iptal şartlarını belirlerken aracın teslim alınma zamanına göre hareket etmektedir. Bu bağlamda aracın hazırlanmaya başlanıp başlanmadığı da önemli kıstaslardan biri olarak görülmektedir. Öncelikle pek çok firmanın iadelerde 48 saatlik süre istemesine karşın Garenta firmasında bu süre 24 olarak açıklanmıştır. Böylece müşteriler daha avantajlı şekilde iade işlemlerinden fayda sağlayabilmektedir.

Garenta Araç Rezervasyonlarında İptal İşlemleri

Kullanıcıların Garenta araç rezervasyon iadesi alabilmeleri için araç teslim alma saatlerine en az 24 saat kala iptal taleplerini göndermeleri gerekmektedir. Böyle durumlarda rezervasyon için ödenmiş olan ücret, bireylere sorunsuz olarak geri gönderilmektedir. Ancak iptal için araç teslim saatine 24 saatten az kalındığı durumlarda yapılan başvurularda sistem değişik şekilde işlemektedir.

24 saatten az zaman kala Garenta araç rezervasyon iptal başvurusu yapan kişilerden belli kesintiler alınmaktadır. Kesintiler ise rezervasyon gün adedinin ilk gününe ödenen miktar olarak belirlenmektedir. Geri kalan miktarlar ise müşterilere iade edilmektedir. İade miktarı ya da diğer bilgilendirmeler, otomatik bir şekilde bireylerin e-posta adreslerinde gönderilmektedir.

Bazı müşteriler araçları teslim almalarından sonra iade etmek istemektedir. Ancak genel kurallar gereğinde erken teslimde ya da iptallerde kullanılmayan rezervasyon gün sayısının iadesi yapılmamaktadır. Bu durum rezervasyon ve kullanım kuralları içinde net bir şekilde belirtilmektedir.

Yorum yapın