Gediz Elektrik Abonelik İptali

Gediz Elektrik abonelik iptal işlemleri uygun şekilde yapıldığında uzamadan hallolmaktadır. Ancak bunun için bir takım hususlara özen gösterilmesi şarttır. Öncelikle iptal yani tahliye için erken hareket edilmesi önerilmektedir. Özellikle taşınma hallerinde işlemlerin geciktirilmesi sonucunda, evlere gelen yeni bireyler elektrik kullanabilmektedir. Bu durumlarda abonelikler iptal edilmediği için kullanım bedellerinden hali hazırdaki abonmanlar sorumlu tutulmaktadır.

Gediz Elektrik Abonelik İptali Nereden Yapılır?

Abonmanların Gediz Elektrik abonelik iptali için merkezlere başvurmaları gerekmektedir. Başvuruda temel birkaç esas bulunmaktadır. Başvuruda bulunan kişilerin sözleşmede imzası olan kişi işe aynı olması gerekmektedir. Ya da noter imzalı bir vekâletname taşımaları şarttır. Aksi durumlarda yapılacak olan başvurular herhangi bir geçerlilik arz etmeyecektir. Ayrıca talepler için bir takım belgeler istenmektedir. Son ayda gelen elektrik faturası, kimlik belgesinin aslı ve fotokopisi banka hesap bilgileri kurum tarafından talep edilmektedir.

Gediz Elektrik aboneliğinin iptalinde başvuruların onaylanmasından sonraki iki hafta içinde kullanıcıların belirlemiş olduğu bir günde elektik kesilmektedir. Böylece özellikle taşınma işlemlerinde sıkıntı yaşanmasının önüne geçilmiş olmaktadır. Elektrik kesimi yapıldığı tarih itibari ile kullanım bedelleri kurum tarafından hesaplanmaktadır. Hesaplanan miktarlar o ayki fatura hükmü taşımaktadır.

Bundan ötürü güven payından düşürülmektedir. Geriye kalan miktar ise başvurular esnasında talep edilmiş olan banka hesap bilgilerine yatırılmaktadır. Ek bilgilendirmeler için kurumun müşteri hizmetleri ile görüşülmesi mümkündür.

Yorum yapın