Gittigidiyor Satın Alınan Ürün Nasıl İptal Edilir

Gittigidiyor ürün tedariki ve içeriği bakımından en zengin alışveriş sitelerinden biridir. Gerek ikinci el gerek hiç kullanılmamış olan ürünler bu site üzerinden değişen fiyatlar ile satışa çıkarılabilmektedir. Bireyler sitenin prosedürleri kapsamında satın almış oldukları ürünün hem iptalini hem de iadesini gerçekleştirebilmektedir.

Kullanıcılar Gittigidiyor ürün iptali yapabilmek için öncelikle siparişlerim bölümüne giriş yapmalıdır. Bu alanda iptal edilmem istenen siparişin seçilmesi gerekmektedir. Yapılan seçimler neticesinde ürünlerin kargo ya da temin durumları görülmektedir. Ürün henüz kargıya verilmesi ise iptal edilme olanağı vardır. Ancak ürünün kargoya verilme hali farklı bir rota izlenmesini gerekli kılmaktadır.

Gittigidiyor Ürün İptali

Gittigidiyor iptal işlemleri site üzerinden mağazaya mesaj gönderimi şeklinde gerçekleştirilmektedir. Mesajların satıcılar tarafından alınmasından hemen sonra ürün iptalleri gerçekleşmektedir. Ürünlerin iptal edilmesi neticesinde ise ödenmiş olan ücretler kişilerin hesaplarına geri gönderilmektedir. Ayrıca sitenin otomatik sistemi ücret iadeleri neticesinde üyelerine bildirim göndermektedir.

Satın alınan ürünlerin kargoya verilmesi durumunda ise Gittigidiyor ürün iadesi yapılması istenmektedir. Çünkü kargo firmasına teslim edilmiş ürünlerin iptali mümkün olmamaktadır. Kullanıcılar bu gibi durumlarda kargolarını teslim almamalıdır. Gittigidiyor hesaplarına giriş yapılmasından sonra Bana Özel / Durum bölümü açılmalıdır. Bu alandaki sorun bildir bölümüne ise kargonun teslim alınmadan iade edildiğinin aktarılması gerekmektedir. Böylece ürünün iadesi de sorunsuz olarak yapılmış olmaktadır.

“Gittigidiyor Satın Alınan Ürün Nasıl İptal Edilir” üzerine 3 yorum

  1. Merhabalar. İnternet üzerinden sitenizden SATIŞ KODU: SC78119765 olan Nayk Sırt Çantası satın aldım. ( BA5381-605 ) KODU. FAKAT ; ASIL ALMAK İSTEDİĞİM ÜRÜNÜN KODU; **( BA5876-648) olacak. Ürünüm daha siparişe verilmedi. Sipariş verdiğim ürün yerine ; belirttiğim asıl almak Asıl almak istediğim ürünü göndermenizi istirham ediyorum. Konu ile ilgili bilgi verirseniz memnun olurum. İletişim: 0553 601 27 65

    Cevapla
    • Öncelikle biz satış sitesi olan hizmet vermemekteyiz. Bİz yanlızca ürünlerin iptali için bilgi veren bir internet sitesiyiz. Ürünü almış olduğunuz internet sitesinin varsa müşteri hizmetlerini arayıp ürünü iptal edebilirsiniz. Yada ürün kargo ile geldikten sonra ürüne herhangi bir müdahalede bulunmadan değişim için geri gönderebilirsiniz.

      Cevapla

Yorum yapın