GoDaddy Hosting Hesabı Nasıl İptal Edilir?

İnternet sitesi açmak ve bu site bağlamında yayınlar yapmak son dönemlerin yeni bir gelir kapısı oldu. Hedef ve trendleri yakalamayı başaran internet siteleri çok uygun fiyatlara satın alınarak yönetildi ve başarılı oldu. Ziyaretçi sayısını sürekli arttırmayı başaran sitelerin yanı sıra bu yoğunlukta geri kalanlar da oldu. Çeşitli nedenler ile üyelik ve site alan adı iptalleri yapılmak istendi. Bu sitelerin hosting dökümasyonunu sağlayan aracı internet siteleri bulunmaktadır. Bu sitelerden biri de GoDaddy internet servis sağlayıcısıdır.

Birçok farklı uzantıyı site sayesinde bulabilir ve en çok tercih edileni satın alabilirsiniz. Aynı biçimde satın alınan bir ürünü sona erdirmek ve site alan adını geri iade etmek de mümkündür. GoDaddy hosting iptali söz konusu olduğunda kolaylıkla işlem yapılabilmesini sağlamaktadır. Bu işlemi yapmak için birkaç aşama yeterlidir.

GoDaddy İptal İşlemleri

https://sso.godaddy.com/login?realm=idp&app=account&port=443&path=/products üzerinde hesap bilgilerini girerek hesap yöneticisine ulaşmak zorunludur. Bu kısmı atlattıktan sonra ödemeler bölümüne gelmek ve ürün faturalamayı seçmek gerekir. Bu kısımların seçilmesinin ardından faturalanan ürünler seçilmektedir. Seçilen ürünler yan tarafındaki ufak kutucuk ile onaylanabilir. Onaylanan ürünlerin iptali ve hesaplardan kalıcı olarak kaldırılması anında gerçekleştirilmektedir.

GoDaddy hesap kapatma ile birlikte bilinmesi gerekenler de vardır. GoDaddy hosting kapatma işlemini yapan kullanıcılar ödeme alamazlar. Verdikleri ücret site bünyesinde kalır ve herhangi bir iade yapılmaz.

Yorum yapın