Google Chrome Oturumu Nasıl Kapatılır?

Günümüzde bireyler tarafından farklı internet tarayıcıları kullanılmaktadır. Chrome, pratik olması sebebi ile pek çok kişi tarafından en çok tercih edilen internet tarayıcılarından biri olarak gösterilmektedir. Üstelik kullanıcılar Chrome tarayıcılarını oturum açarak özelleştirebilmektedir.

Chrome oturum açmak için arama motorlarında bu şekilde bir arama yapılması yeterli olmaktadır. Kullanıcılar bu sayede mail adresleri ve şifrelerini girmelerinin ardından Chrome oturumu açabilmektedir. Üstelik oturumlarını kapatmadıkları süre boyunca her ziyaretlerinde oturumları otomatik bir şekilde açılmaktadır. Bu durum oldukça avantajlı olarak görülse de bazı durumlarda istenmemektedir. Peki, açılan Chrome oturumları nasıl kapatılır?

Chrome Oturum Kapama İşlemleri

Kullanıcıların Chrome oturum kapatma işlemlerini halletmeleri sadece birkaç saniye sürmektedir. Öncelikle oturum açılmasından sonra Chrome açıldığında sayfanı sağ üst kısmında kullanıcıların profilleri görülmektedir. Bireyler oturumlarını kapatabilmek için bu profil yazısı üzerine tıklamalıdır. Tıklama işlemi sonrasında ek bir panel açılmaktadır. Açılan panelden oturumu kapat şeklindeki yazının üzerine tıklamak bilgisayarlardaki Chrome oturumunun kapanmasını sağlamaktadır.

Kullanıcılar Chrome oturum açmayı kapatma özelliğini de değerlendirebilmektedir. Bu özellik aynı zamanda senkronizasyon olarak da bilinmektedir. Özelliğin kapanmasından sonra bireyler Chrome açtıklarında hesapları otomatik bir şekilde açılmamaktadır. Senkronizasyonların kapanması için Chrome internet tarayıcıları açılmalıdır. Sağ kısımdaki ayarlardan gizlilik ve güvenlik bölümüne giriş yapılmalıdır. Sonrasında ise senkronizasyon ile alakalı olan yazının üzerine tıklanmalıdır. Bu sayede işlemler tamamen kapatılmış olmaktadır.

Yorum yapın