Google Drive Aboneliği Nasıl İptal Edilir?

Google Drive, özelikle bulut depolama konusunda öncü olan uygulamalar arasında bulunmaktadır. Ancak son zamanlarda bu uygulama için pek çok farklı alternatifler türemiştir. Yenilikçi uygulamaları denemek isteyen kullanıcılar ise Google Drive aboneliklerinde iptal olanaklarını araştırmaktadır. Ancak bu sistemin iptal edilmesinde dikkatli olunması gereken şeyler bulunmaktadır. Aksi halleder saklanan verilerin ortadan kaybolması ya da geri döndürülemez şekilde silinmesi sonuçlarına erişim sağlanabilmektedir. İstenmeyen sonuçlarla karşı karşıya kalınmaması için bahsedilecek adımların sırası ile atılması gerekmektedir.

Google Drive Abonelik İptali

Google Drive aboneliğinin iptal edilmesi için öncelikle bağlantıların kesilmesi gerekmektedir. Böylece yeni içerikleri uygulamaya aktarılmayacaktır. Sistem ana çubuğundaki uygulama simgesine tıklanıp sırası ile More – Preferences – Account – Disconnect Account ve son olarak Disconnect bölümüne gelerek uygulamanın bağlantısına son verilmelidir. Kullanıcıların bağlantıyı kesmeden uygulamayı kaldırmaları halinde bulut üzerinden verileri halen kopyalanmaya devam edecektir. Bundan ötürü adımların sıralı ve dikkatli bir şekilde ilerletilmesi büyük önem arz etmektedir.

Google Drive abonelik iptalinde sonraki aşama uygulamanın kaldırılmasından ibarettir. Bunun için uygulamalar arasından Google Drive seçeneğinin bulunarak kaldırılması yeterli olacaktır. Kaldırma işlemleri bilgisayarlarda programlar menüsünden gerçekleşmektedir.

Akıllı cihazlarda ise ayarlar kısmına gidilerek uygulamaların bulunduğu bölüm açılmalıdır. İki şekilde de öncesinde bağlantılar kesildiği için veri ve dosya kaybı olmaksızın abonelikler iptal edilerek Google Drive uygulamasının kullanımına son verilebilmektedir.

Yorum yapın