Google Hesabını Kapatma Nasıl Yapılır ?

Google hesabıyla günümüzde pek çok şey yapılabilmektedir. İlk başlarda kurulduğunda sadece bir arama motorundan ibaret olan Google zamanla gelişerek dünya devleri arasında yer almayı başarmıştır. Bünyesine kattığı birçok şirketle büyümesine devam eden Google üzerinden insanlar aramalarını yaptıkları gibi, e-postalarına bakma, Android telefonlarına uygulama yükleme işlemlerini de gerçekleştirebilmektedir.

Hesaplarının çalınması veya aygıtların çalınmasından dolayı kimi zaman bu hesaplarını iptal ettirme yoluna gidebilmektedir. Bunun için de Google kişilere belli başlı yöntemler sunmaktadır. Bu yöntemleri adım adım takip eden kullanıcılar hesaplarını silme işlemini de belirleyebilmektedir. Biraz sonra aşağıda anlatacağımız yöntemler sizlerin Google hesabı üyelik silme işlemlerini sağlıklı bir şekilde yerine getirmenizi sağlayacaktır.

Google Hesabı Silme Nasıl Olur?

Google hesaplarına sahip olan kullanıcılar Youtube, Google Play Store, G-mail, çeviri, dosta, takvim, Google Drive, gibi pek çok unsura ücretsiz bir şekilde erişebilmektedir. Google hesabı üyelik kapatma işlemi için sistem onlara belli başlı yöntemler sunmaktadır. Bunun için kullanıcıların öncelikle hesaplarını silerken neleri kaybedeceklerini öğrenmesi gerekmektedir. Bundan sonra kişiler hesaplarını silmeden önce hesaplarındaki bilgileri inceleyip saklamak istediklerini indirebilmektedir.

Daha sonra bütün bu işlemleri gerçekleştirdikten sonra kullanıcılar Google hesaplarına gidip Google hesabı kapatma işlemini uygulayarak hesaplarını silebilmektedir. Hesaplarına ulaşan kullanıcılar sol gezinme panelinde veri ve kişiselleştirme butonunu tıklayabilmektedir. Verilerinizi indirme, silme veya verileriniz için bir plan oluşturma panelinde Bir hizmeti veya hesabınızı silin butonuna tıklayan kullanıcılar Google hesabınızı silin panelinde hesap sil düğmesini tıklayarak işlemini yerine getirebilmektedir.Sırasıyla adımları aşağıdaki gibi takip edebilirsiniz;

  • Google Hesabım ayarlarınıza gidin.
  • Hesap tercihleri üzerine tıklayın.
  • Hesabınızı veya servislerinizi silmek için aşağı kaydırın.
  • Google hesabını ve verilerini sil’i tıklayın.
  • Sonrasında belirtilen adımları sırasıyla takip ederek silme işlemini tamamlayabilirsiniz.

Yorum yapın