Google Play Abonelik İptal ve Kapatma İşlemleri

Google Play’de Bir Aboneliği İptal Etme, Duraklatma veya Değiştirme

Google Play, kullanıcıları için pek çok alanda farklı abonelikler sunmaktadır. Bu sayede bireyler ilgi duydukları ya da meraklı oldukları içerikler konusunda en güncel sistemlere sahip olabilmektedir. Android cihazlar için geçerli olan abonelikler hem ücretli hem de ücretsiz olmak üzere farklı şekillerde gerçekleştirilebilmektedir.

Bireylerin tercihlerinin değişmesi ya da farklı bir abonelik sistemine geçmek istemeleri Google Play abonelik sonlandırma işlemi yapmalarını gerekli kılmaktadır. Çünkü Google Play, genel sistem olarak abonelikleri iptal edilmedikleri süre boyunca otomatik bir şekilde yenilemektedir. Bunun için kişiler kullanmak istemedikleri abonelikleri mutlaka iptal etmelidir.

Google Play Abonelik İşlem Değişiklikleri

Kullanıcıların Google Play abonelik duraklatma, değiştirme ya da iptal etme işlemlerinin tamamını Google Play Store üzerinden yönetmeleri mümkündür. Duraklatma hizmeti almak isteyen bireyler Google Play menüsünden Abonelikler başlığını açmalıdır. Bu alanda tüm abonelikler sıralanmaktadır. Kullanıcılar duraklatmak istedikleri aboneliğin üzerine gelerek Yönete basmalıdır. Sonrasında ise ödemeleri duraklat seçilip onaylanmalıdır.

Google Play abonelik iptali için izlenmesi gereken adımlar da aynı şekildedir. Bireyler yine Google Play menüsü ile abonelikler kısmına giriş yapmalıdır. İptal edilmek istenen aboneliğin seçilmesi ise bir sonraki adımdır. Seçilen abonelik için “Aboneliği İptal Et” kısmına dokunan bireylerin işlemleri sonlanmaktadır. Google Play kullanıcıları abonelikleri üzerindeki değişiklik işlemlerini de menü üzerinden kısa sürede halledebilmektedir.

Yorum yapın