Google Play Store Üyelik İptal Etme

Google Play Store, Google şirketi tarafından Android telefonlar için uygulama desteği sağlayan bir program olmaktadır. Telefonlar için hem temel programlar hem de yan uygulamalar buradan indirilebilmektedir. İnsanlar bazen bu uygulamalara belli miktarda ücretler ödeyebilmektedir. Bu uygulamaları artık kullanmayan ve üyelik iptali yapmak isteyen kişiler bunların nasıl yapılacağını da merak etmektedir.

Artık uygulamadan yararlanmak istemeyen kişiler de üyelik silme için ne yapacaklarını araştırmaktadır. Eğer siz de Google Play Store üzerinden bir uygulama satın aldıysanız ve artık buna para ödemek istemiyorsanız üyelik kapatma işlemini uygulayarak bu durumdan kurtulabilirsiniz. Google Play Store üyelik iptali için belli başlı yöntemleri uygulamak gerekmektedir.

Google Play Store Üyelik İptali Nasıl Olur?

Bu soru birçok insan tarafından sorulmaktadır. Abonelik iptal işlemi için insanların yukarıda da yer verdiğimiz gibi belli başlı yöntemleri uygulaması gerekmektedir. Bu yöntemler arasında öncelikle kişilerin Android telefonlarından veya tabletlerinden Google Play Store programını açması gerekmektedir. Bundan sonra Google Hesaplarına bakarak doğru hesapta işlem yaptıklarını kontrol etmeleri gerekmektedir.

Google Play Store üyelik kaldırma işlemlerine devam etmek isteyen kullanıcıların Menü kısmında Abonelikler kısmına dokunması ve bundan sonra iptal etmek istedikleri aboneliği seçmeleri gerekmektedir. Burada yer alan Aboneliği İptal et tuşuna basan kişilerin daha sonra kendilerine sunulan talimatları uygulamaları gerekmektedir.

Bundan sonra kişilerin sahip oldukları abonelikler silinerek Google Play Store üyelik silme işlemi de gerçekleşmiş olmaktadır.

Yorum yapın