Google Plus Hesabı Kapatma

Google Plus, Google+ şeklinde kısaltılan Google hizmetlerinden biridir. Hizmetin tanımı sosyal ağ ve kimlik doğrulama olarak yapılmaktadır. Sistem kullanıcılarına ilk olarak 2011 yılında hizmet vermeye başlamıştır. Uzun süre sadece davet edilen kişilerin üyelik yaptırabildikleri Google Plus, günümüzde tüm kullanıcılara kapılarını açmıştır. Ancak bireylerin üyelik işlemlerinde gerçek bilgilerini kullanmaları şarttır.

On sekiz yaşın üzerinde olan herkese hitap eden Google Plus, sosyal bir çevre edinilmesini sağlamaktadır. Kullanıcılar istedikleri zaman Google Plus hesabı kapatmak işlemleri ile sistemden çıkış yapabilmektedir. Google Plus hesap silmeleri kullanıcıların sosyal çevrelerinde paylaşmış oldukları içerik ve yorumların da silinmesi ile sonuçlanmaktadır.

Google Plus Hesap Silme İşlemleri

Bireyler Google Plus üyelik silmek için hesaplarına kullanıcı isimleri ile giriş yapmalıdır. Bu alanda Google sayfasının sağ kısmından Google+ alanının seçilmesi gerekmektedir. Gerçekleştirilen tıklama işlemleri neticesinde Google Plus ana sayfası ekranlara gelmektedir. Sistemin araç menüsü sayfasın sol kısmında sıralı şekilde bulunmaktadır. Kullanıcılar hesaplarını silebilmek için sıranın en alt kısımlarında olan ayarlar bölümüne gelmelidir.

Manuel ayar yerine Google Plus hesap kapama linki olan http://plus.google.com/u/0/setting adresine tıklanması da mümkündür.

Kullanıcılar işlemlerin devamında hesap bölümünde Google+ profilinizi silin yazısının üzerine tıklamalıdır. Sonrasında ise en al kısmında boş bir kutucuk olan yeni sayfa açılmaktadır.

Gerekli bölümüne tik koyup sil butonuna basan bireyler Google Plus hesaplarını kapatabilmektedir.

Yorum yapın